امروز پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲
دبیر رویداد ملی جوانی جمعیت کشور:

اهمیت افزایش جمعیت همانند دفاع از خاک است

همدان- ابتکارآنلاین: دبیر رویداد ملی جوانی جمعیت کشور گفت: اهمیت و ضرورت افزایش جمعیت مثل دفاع از خاک است بنابراین باید برای آینده جمعیت کارهای اثرگذاری صورت گیرد.
کد خبر: 9440
زمان انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۵ بعد از ظهر -
38 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – حجت الاسلام علی گودرزی روز چهارشنبه در آیین اختتامیه رویداد جایزه ملی جوانی جمعیت در همدان اظهار داشت: ریل گذاری و مسیری که برای هوشیار سازی مساله جمعیت در همدان و ستاد جمعیت پیگیری شده درست است و این استان طبق ارزیابی های صورت گرفته رتبه دوم کشور را در این خصوص کسب کرد.

وی ادامه داد: مطالعه و نظرسنجی در ضرورت افزایش جمعیت توسط صدا و سیما مراکز ۳۲ استان ها صورت گرفت که همدان در بخش های مختلف رتبه های پایینی را کسب کرد.

حجت الاسلام گودرزی با بیان اینکه در این مطالعه عموم اقشار با مدارک تحصیلی مختلف، شهری و روستایی، زن و مرد حضور داشتند و دامنه اقشار گسترده بود ادامه داد: همدان از نظر نرخ جمعیت سالمند، نرخ باوری و آمارهای جمعیتی جزو استان های ۲۴ به پایین است.

دبیر رویداد ملی جوانی جمعیت کشور گفت: شاخص های پیش بینی شده در این مطالعه و نظرسنجی شامل، چقدر مساله آینده جمعیتی کشور را بحرانی می دانید، چقدر فرزند داشتن را ضروری می دانید، علاقه به فرزندآوری، حوصله بچه داری و تربیت کودک، تمایل به داشتن فرزند دوم و در نهایت قانع کننده بودن سخنان مسئولان در زمینه اهمیت جوانی جمعیت بود.

حجت الاسلام گودرزی افزود: ۶۳ درصد افراد مورد مطالعه در همدان مساله آینده جمعیتی کشور را بحرانی می دانند که در این مولفه این استان رتبه ۲۵ کشور شد.

دبیر رویداد ملی جوانی جمعیت کشور ادامه داد: در دومین بخش مطالعه کیفی موضوع چقدر مردم همدان فرزند داشتن را ضرورت می دانند سوال شد که در این شناخت همدان رتبه ۲۴ را کسب کرد.

حجت الاسلام گودرزی بیان کرد: ۷۴ درصد مردم همدان علاقه مند به داشتن فرزند یا ذائقه فرزند خواهی بودند اما به علل و موانعی صاحب فرزند نشدند که همدان در این شاخص رتبه ۲۴ کشور شد.

وی تاکید کرد: نتیجه این مطالعه و نظرسنجی نشان داد که اغلب مردم این استان حوصله بچه داری، نگهداری فرزند و تربیت او را ندارند و همدان در این ارتباط رتبه آخر کشور شد.

دبیر رویداد ملی جوانی جمعیت کشور افزود: همدان در میزان مشارکت در این نظرسنجی رتبه ۳۱ کشور و تمایل به داشتن فرزند دوم رتبه ۲۸ کشور شد.

حجت الاسلام گودرزی اضافه کرد: میزان قانع کنندگی صحبت های فعالان مردمی، دولتی و خصوصی در زمینه ضرورت فرزندآوری از دیگر شاخص ها در این نظر سنجی بود که همدان رتبه دوم کشور را کسب کرد یعنی اغلب افرادی که حرف های مسئولان رو شنیدن سپس ضرورت مساله جمعیت را درک کردند.

وی با بیان اینکه همدان در نگرانی از کاهش جمعیت رتبه خوبی دارد گفت: مهمتر از شمار جمعیت ساختار جمعیت است و هم اینک درصد کمی از جمعیت کشور را جوانان تشکیل می دهند.

 

 

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید