امروز جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲

اعتبار ۱۶۹ طرح از محل سفر رئیس‌ جمهور به استان‌تهران اختصاص یافت

ری – ابتکارآنلاین: معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران اعلام کرد: اعتبارات ۱۶۹ طرح عمرانی از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور به شهرستان های استان تهران تخصیص یافته که قرار است این طرح ها تا پایان سال ۱۴۰۳ به بهره‌برداری برسد.
کد خبر: 9973
زمان انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۸ قبل از ظهر -
25 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حشمت الله سلیمانی روز سه شنبه به خبرنگاران گفت: پیش بینی می شود، از محل این اعتبارات ۵۰ درصد از طرح های عمرانی نیمه تمام تا پایان سال ۱۴۰۲ به بهره برداری برسد که حوزه های بهداشت و درمان و آب و فاضلاب به عنوان اولویت های مهم استانی قرار دارند.

وی افزود: اتفاق خوبی که در اعتبارات لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ رقم خورده، تخصیص ۱۵ هزار میلیارد تومان برای محرومیت زدایی شهرستان های استان های کشور است که در قالب اعتبارات استانی تعریف شده و این اعتبار در نوع خود بسیار قابل توجه است.

این مسئول یکی از معضل های برنامه ریزی در حوزه آمایش سرزمین را «مهاجرت» خواند و اظهار داشت: مهاجرت در سه حوزه ورود اتباع، ورود ساکنان استان های دیگر به تهران و جابجایی جمعیت در بین شهرستان ها اتفاق می افتد که این رویداد، تاثیر فراوانی در امر برنامه ریزی دارد.

معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران یادآور شد: در حال حاضر، جمعیت استان تهران بیش از ۱۴ میلیون نفر و جمعیت اتباع نیز بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر برآورد شده است که با توجه به وسعت، استان تهران یکی از متراکم ترین استان های کشور و شهرستان بهارستان نیز متراکم ترین شهر ایران از نظر جمعیت معرفی شده است.

سلیمانی جمعیت شهرستان های غرب استان تهران را معادل سه استان کشور و جمعیت برخی شهرستان ها را نیز برابر با برخی از استان های کوچک کشور دانست و خاطر نشان کرد: لازم است در تصمیم گیری ها و برنامه ریزی کلان کشور، وضعیت استان تهران مورد باز تعریف مجدد قرار گیرد تا امکانات و منابع به صورت عادلانه در کشور توزیع شود.

این مسئول اضافه کرد: استان تهران بدون احتساب پایتخت، یکی از محروم ترین استان های کشور محسوب می شود و حوزه هایی چون، بهداشت، درمان، آموزش و فرهنگ، ضعیف ترین سرانه ها را به خود اختصاص داده است.

وی ضمن تشکر از رئیس جمهور که اعتبارات خوبی را برای توسعه و محرومیت زدایی شهرستان های استان تهران تخصیص دادند، افزود: با یاری پروردگار، تا پایان سال ۱۴۰۲، چهار بیمارستان در استان تهران به بهره برداری می رسد و مابقی طرح های عمرانی که عمده آنها در حوزه های آموزشی، ورزشی و فرهنگی تعریف شده، از پیشرفت فیزیکی مطلوبی برخوردار است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید