امروز جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲

سیروان با تکمیل پروژه های راهسازی از بن بست جغرافیایی خارج می شود

ایلام – ابتکارآنلاین: سرپرست فرمانداری سیروان گفت: با اتمام پروژه های راهسازی از جمله محور قاضی خان به بدره، زنگوان به هلسم، سیروان به ایلام، جاده چشمه چاهی و ... این شهرستان از بن بست جغرافیایی خارج می شود.
کد خبر: 10502
زمان انتشار: ۱۶ تیر ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۵ بعد از ظهر -
57 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – محمدباقر شریفی روز جمعه در بازدید مدیرکل راه و شهرسازی و بنیاد مسکن استان از پروژه های راهسازی و برخی مناطق روستایی این شهرستان اظهار داشت: با اعتبارات شهرستانی نمی توان این پروژه های مهم و اساسی را به اتمام رساند، بلکه باید با رایزنی با مسئولان ذیربط، این پروژه ها از محل اعتبارات ملی به سرانجام برسند.

وی با بیان اینکه محور ارتباطی زنگوان به هلسم چرداول یکی از جاده های تاثیرگذار منطقه هستند، افزود: در صورتی که جاده قاضی خان به بدره به اتمام برسد، می تواند بعنوان جاده جایگزین اربعین نقش آفرینی کند و از این طریق نیز بار ترافیک از مرکز استان کمتر می شود.

سرپرست فرمانداری سیروان با بیان اینکه تعیین تکلیف ساختمان های اداری بهزیستی، محیط زیست و میراث فرهنگی شهرستان ضرورت دارد، تاکید کرد: این شهرستان از لحاظ ایجاد زیرساخت ها با مشکلات عدیده ای روبروست که انتظار می رود مسئولان استانی با تزریق اعتبارات ویژه قدم مثبتی در راستای رفع محرومیت بردارند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام نیز با اشاره به اینکه جاده چشمه چاهی تا هفته دولت آماده و افتتاح می شود، گفت: ایمن سازی جاده چشمه چاهی باید صورت گیرد.

فرشاد دوستی با اشاره به اینکه با تصویب شورای ترافیک استان، دوربرگردان ایمن برای جاده چشمه چاهی ایجاد می شود، افزود: ساختمان اداری بهزیستی، محیط زیست و میراث فرهنگی شهرستان به مناقصه برای پیمان قرار گرفته اند.

وی با اشاره به اینکه تلاش می شود جاده سرتنگ به هلسم از طریق ماده ۲۳ به پروژه ملی تبدیل شود، اضافه کرد: جاده قاضی خان هم با پیشرفت خوبی در حال انجام است که جنوب استان را نزدیک تر می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام یادآور شد: مسیر چشمه چاهی به سفیدخانی که حدود هشت کیلومتر شهرستان سیروان را به مرکز استان نزدیک می کند در آخرین مراحل تکمیل قرار دارد و پیمانکار هم اکنون مشغول ایمن سازی و ساماندهی ورودی این مسیر می باشد و به زودی این طرح مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

دوستی افزود: مسیر سیروان به بدره خوشبختانه سال گذشته پس از سال ها به بهره برداری رسید و به نوعی این شهرستان با بهره برداری از این مسیر از بن بست جغرافیایی خارج و هم اکنون پیمانکار در قطعه دیگر از این مسیر جهت ایمن سازی و استاندارد سازی محور مشغول است.

وی ادامه داد: راه و شهرسازی استان پیگیر اخذ ماده ۳۳ و همچنین تامین اعتبار از محل سفر رئیس جمهور برای ادامه عملیات مسیر سرتنگ به هلسم است و فرمانداری سیروان نیز برای شروع مجدد این طرح می بایست اعتباراتی در نظر داشته باشد چرا که این طرح تحول بزرگی برای توسعه این شهرستان در پی خواهد داشت.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام نیز گفت: با پیگیری های استاندار ایلام، فرمانداری شهرستان، نمایندگان مردم استان در مجلس چهار روستای این شهرستان از محل منابع در اختیار و از محل مسئولیت اجتماعی وزارت نفت، طرح هادی در این مناطق انجام می شود.

حبیب اله محبی با اشاره به اینکه این روستاها شامل چگنی، اسلامیه، نثار مله ماران و لرینی هستند، افزود: در این روستاها بالغ بر ۱۸ هزار متر مربع زیر اساس، اساس و آسفالت انجام می شود.

وی اظهار داشت: بیش از ۲۴۰ واحد مسکونی روستایی این شهرستان در قالب طرح نهضت ملی روستایی در دست اقدام است که برای هر کدام مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه از طریق بانک های عامل پرداخت می شود.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید