امروز پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲

صدور مجوز راه‌اندازی تله‌کابین در ایذه و باغملک

اهواز- ابتکارآنلاین: معاون امور استان‌ها حقوقی و مجلس وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره به تعریف چند طرح ویژه گردشگری در خوزستان، از راه‌اندازی تله‌کابین در مناطق گردشگری شهرستان‌های ایذه و باغملک خبر داد.
کد خبر: 10595
زمان انتشار: ۱۹ تیر ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۰ بعد از ظهر -
29 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – جواد واحدی روز دوشنبه در سفر به خوزستان در نشستی که با محمد خانچی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خوزستان داشت اظهارکرد: با توجه به نزدیکی ایام محرم و به تبع آن اربعین حسینی، به‌منظور سامان‌دهی هرچه بهتر زائران در مرزهای استان خوزستان، وضعیت زیرساخت‌های گردشگری و راه‌کارهای تقویت آن‌ها را مرور کردیم.

وی با اشاره به بررسی مشکلات استان خوزستان در حوزه‌های میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ادامه داد: باتوجه به تعامل، همدلی و همگرایی موجود در استان، خوشبختانه وفاق خوبی بین دستگاه‌های اجرایی و اداره‌کل میراث‌فرهنگی وجود دارد که می‌طلبد ما نیز در حوزه زیرساختی با توجه به ظرفیت‌های موجود اقدامات سازنده‌ای را در این حوزه‌های سه‌گانه ترتیب دهیم.

معاون امور استان‌ها حقوقی و مجلس وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افزود: در حوزه میراث‌فرهنگی، خوزستان دارای قابلیت‌‎های ویژه‌ای از جمله وجود ۹ پایگاه میراث‌جهانی و ملی است که استان را از این حیث با اختلاف زیادی نسبت به استان‌های دیگر در رده نخست قرار داده است؛ از این‌رو، جاذبه‌های تاریخی و میراثی این استان باید تقویت، مرمت و شناسانده شوند.

وی عنوان کرد: در حوزه جاذبه‌های گردشگری نیز با توجه به اینکه خوزستان به لحاظ اقلیم استانی گرم است؛ باوجود این، وسعت این استان باعث شده تا در ایام گرما شهرستان‌هایی در استان باشند که فضای کوهستانی دارند و گردشگران می‌توانند از این فضاها بهره‌مند شوند که باید تلاش کرد تا این فضاها نیز تقویت و توسعه پیدا کنند.

واحدی از تعریف چند طرح خاص در استان خوزستان خبر داد و افزود: در راستای توسعه همین فضاها، راه‌اندازی تله‌کابین در ایذه و باغملک را در دستورکار قرار داده‌ایم که به زودی مجوز آن را صادر خواهیم کرد.

وی با اشاره به حوزه صنایع‌دستی نیز گفت: باتوجه به تنوع اقوام در خوزستان، جاذبه‌های ویژه‌ای در این حوزه داریم؛ اما موضوعی که باید روی آن در استان تمرکز کنیم، بازاریابی و فروش تولیدات صنایع‌دستی است که در بازدیدی که از نمایشگاه توانمندی‌های روستائیان شهرستان ایذه در محل لابی استانداری داشتیم، این موضوع مطالبه صنعتگران حاضر در این نمایشگاه نیز بود.

معاون وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ادامه داد: به طور قطع ما در وزارتخانه اعتبار موردنیاز برای بسته‌بندی، بازاریابی و فروش را در اختیار صنعتگران استان قرار خواهیم داد.

معاون امور استان‌ها، حقوقی و مجلس وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و هیأت همراه، در پایان نشست با معاون عمرانی استاندار خوزستان، ضمن بازدید از نمایشگاه صنایع‌دستی توانمندی‌های روستائیان شهرستان ایذه در جریان مشکلات و دغدغه‌های صنعتگران قرار گرفتند.

(منبع: ایرنا)

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید