امروز پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲

نیکوکاران خراسان‌شمالی هشت زندانی جرایم غیرعمد را آزاد کردند

بجنورد - ابتکارآنلاین: مدیر نمایندگی ستاد دیه خراسان‌شمالی گفت: نیکوکاران این استان هشت زندانی جرایم غیرعمد از زندان‌های این استان را آزاد کردند که همه آنان مرد بودند.
کد خبر: 10934
زمان انتشار: ۲۹ تیر ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۷ قبل از ظهر -
30 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – محمداسماعیل حاتمی اظهار کرد: میزان بدهی این زندانیان ۵۰۰ میلیون تومان بود که ۲۰۰ میلیون تومان آن توسط شکات بخشیده شد که کمک قابل توجهی بود.

وی تصریح کرد: مابقی بدهی نیز شامل پذیرش اعسار، آورده زندانی و دریافت تسهیلات می شود.

حاتمی خاطرنشان کرد: اینک نیز ۹۰ زندانی جرایم غیرعمد با بدهی حدود ۵۴ میلیارد تومان در زندان های این استان تحمل حبس می کنند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه خراسان شمالی گفت: نیکوکاران پارسال ۱۹۲ زندانی جرایم غیرعمد از زندان‌های این استان آزاد کردند که از این تعداد ۱۸۶ نفر مرد و ۶ نفر زن بودند.

حاتمی اظهار کرد: کل میزان بدهی این زندانیان جرایم غیر عمد در استان ۹۴ میلیارد تومان بود و از مجموع این میزان بدهی ۵۹ میلیارد تومان توسط شکات گذشت شد که کمک شایانی از سوی آنان برای آزادی زندانیان بود.

مدیر نمایندگی ستاد دیه خراسان شمالی گفت: این زندانی ها مربوط به بدهی مالی، تصافات، حوادث، مهریه و نفقه است.

وی افزود: زندانیان جرایم غیرعمد به علت ناتوانی در پرداخت دیه های غیر عمد، حوادث کارگاهی، محکومیت مالی غیر کلاهبرداری و دعاوی خانوادگی در زندان های این استان تحمل حبس می کنند.

حاتمی با بیان اینکه تلاش مجموعه زندان ها، کاهش هدفمند جمعیت کیفری در زندان ها است، گفت: حضور سرپرست خانواده و به خصوص مادران در خانه باعث کاهش آسیب های اجتماعی و مشکلات در جامعه خواهد شد.

شماره حساب ۶۰۳۷۹۹۷۵۹۹۳۰۸۲۵۲ نزد بانک ملی و شماره کارت تجارت ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۰۴۲۶۱۸۵ به نام ستاد دیه خراسان شمالی آماده دریافت کمک های خیران و نیکوکاران به منظور آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد است.

همچنین خیران می توانند برای کمک های نوعدوستانه خود با شماره ۳۲۲۲۰۳۴۷ تماس داشته باشند.

تعداد زندانیان این استان حدود ۲ هزار نفر است که این تعداد زندانی در سه زندان و یک کانون اصلاح تربیت تحمل حبس می کنند.

خراسان شمالی با جمعیت یک میلیون نفر در شمالشرق کشور واقع شده است.

(منبع: ایرنا)

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید