امروز پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲

پاکسازی محور شهرداری-تجریش تا باغ فردوس از بساط گستری

شمیرانات – ابتکارآنلاین: محور تجریش از خیابان شهرداری تا باغ فردوس با همکاری مدیریت شهری منطقه یک، دادستانی و پلیس به عنوان سه ضلع اصلی اجرای طرح، از بساط گستران و سدمعبر کنندگان پاکسازی شد.
کد خبر: 10978
زمان انتشار: ۳۰ تیر ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۰ بعد از ظهر -
86 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – سیدمهدی صباغ شهردار این منطقه روز جمعه در این باره اعلام کرد: طی روزهای اخیر با اهتمام و حرکت ضربتی انجام شده با حضور دادستانی، شهرداری منطقه یک، عوامل انتظامی و… محور خیابان شهرداری، دور میدان تجریش تا باغ فردوس به صورت کامل از حضور دستفروشان و بساط گستران پاکسازی و سد معبر های صنفی از جمله نیمکت، قفسه ها و… نیز جمع آوری شد.

وی به شناسایی انبار دستفروشان اشاره کرد و گفت: ضمن رفع سد معبر در محور مذکور نسبت به شناسایی انبار دپو و مخفیگاه اجناس و لوازم‌ دستفروشان ثابت اقدام و کلیه اجناس آنها ضمن صورتجلسه به محل نگهداری این اجناس منتقل شد.

صباغ تصریح کرد: میدان تجریش و خیابان شهرداری ازجمله نقاط جذاب برای بساط ‌گستری است و طی ۴تا ۵سال گذشته این معبر به‌طور کامل در تصرف و قرق بساط‌گستران بود و طرح ساماندهی باهدف نظم‌بخشی به این محور در حال اجراست و فضاهای مناسبی در ضلع شمال و جنوب میدان تجریش جانمایی شده‌است و تا پایان مرداد دستفروشان می توانند در آنها مستقر ‌شوند.

وی افزود: دستفروشانی که مایل به حضور در غرفه ها و مکان در نظر گرفته شده هستند می توانند به کیوسک ساماندهی در ابتدای کوچه حدادی مراجعه و ثبت نام کنند تا تعداد آنها مشخص و سپس مکان مورد نظر تعیین و غرفه بندی شود.

شهردار منطقه یک با اشاره به حرکت سینوسی دستفروشان و اقدام جدی در جهت مقابله با حضور مجدد آنها گفت: شب عید امسال طی اقدام جهادی این معبر کامل پاکسازی شد و بازخوردهای بسیار خوب و مثبتی از کسبه، اهالی و دیگر شهروندان داشتیم ولی متاسفانه بار دیگر بساط گستران اقدام به سد معبر کردند که این بار با حضور جدی و همه جانبه دادستانی، کلانتری، حوزه های ترافیک، امور شهری، شهربان و… این معبر مجدد پاکسازی شد.

صباغ ادامه داد: نیروهای معبربان و شهربان در ۲ شیفت از ۹ صبح تا ۱۱ شب در این محدوده حضور دارند و طی شب های اخیر چندین بار با حضور محمد حسین جعفری معاون دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه یک الهیه، سرهنگ محمد باقر قدم زاده سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری پایتخت و معاونان، مدیران و عوامل اجرایی این معبر رصد و کنترل شده است و شهرداری از شهروندان و کسبه نیز درخواست دارد هر موردی مربوط به بساط گستری و دپو و انبار آنها را مشاهده کردند با سامانه ۱۳۷ تماس حاصل کنند تا سریع نسبت به جمع آوری آنها اقدام شود.

شهردار منطقه یک تهران تاکید کرد: دستفروشان وقتی مطمئن شوند که این بار جلوگیری ها مستمر و پیگیرانه انجام می شود و محلی نیز برای فعالیت آنها در نظر گرفته شده دیگر امرار معاش خود را با دلواپسی از جمع شدن و مشکلات پیش رو در معابر ممنوعه انجام نمی دهند.

منطقه یک شهرداری تهران در منتهی‌الیه شمال شرقی این شهر واقع شده‌ است و شمالی‌ترین منطقه شهر تهران به حساب می‌آید.

این منطقه از شمال (شمیران) به رشته‌ کوه البرز، از غرب به منطقه اوین، از جنوب به بزرگراه شهید چمران و بزرگراه مدرس و بزرگراه شهید صدر و از شرق به لواسانات محدود می‌شود.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید