امروز جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲

گام های اساسی برای کاهش محرومیت در اسلامشهر برداشته شده

اسلامشهر- ابتکارآنلاین: فرماندار اسلامشهر اعلام کرد: ۱۲ محله کم برخوردار در این شهرستان شناسایی شده‌است و علاوه بر این در زمینه برخورداری از سرانه های آموزشی، بهداشتی و ورزشی با محرومیت روبرو هستیم.
کد خبر: 11001
زمان انتشار: ۳۱ تیر ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۹ قبل از ظهر -
23 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حسین حبیبی پس از پایان سفر و بازدید وزیر کشور از اردوی جهادی درمانی در شهرستان اسلامشهر، جمعه شب به خبرنگاران گفت: شهرستان هزار شهید اسلامشهر در بخش تولید و صنعت از توانمندی های کم ‌نظیری برخوردار و در حوزه تولید برخی محصولات از جمله کفش در کشور مطرح است.

وی افزود: بر اساس نظام ‌مسائل احصا شده توسط شریفیان نماینده مجلس شورای اسلامی و حضور بیش از ۱۰ تن از وزرا و تخصیص اعتبارات قابل توجه به اسلامشهر در یک سال و نیم‌گذشته، همپوشانی مناسب ایجاد شده در شهرستان و حمایت دولت سیزدهم، گام های اساسی برای کاهش محرومیت در اسلامشهر برداشته شده اما تردیدی نیست آورده دولت و نظام برای بهبود وضعیت سرانه ها کافی نیست و باید گروههای مردمی و جهادی نیز پای کار بیایند.

فرماندار اسلامشهر با بیان اینکه با آغاز فعالیت ستاد توانمند سازی محلات کم برخوردار قرارگاه محرومیت زدایی حضرت صاحب الزمان(عج) نیز در این ستاد ادغام شد، اظهار داشت: در حال حاضر ۱۲ محله کم برخوردار در شهرستان شناسایی شده و برنامه ریزی جهت خدمات دهی به ساکنان این‌مناطق در حال اجراست.

این مسئول خاطر نشان کرد: طبق بررسی های انجام شده در محلات کم برخوردار شهرستان احداث ۵۰ مدرسه ۱۲ کلاسه باید انجام شود. همچنین مدارس فعلی این‌محلات به ۲۲ هزار متر مربع آسفالت محوطه و ۲۵ هزار متر مربع ایزوگام سقف آنها نیاز دارند.

حبیبی همچنین به اختصاص ۶۰‌میلیارد تومان اعتبار برای احداث اردوگاه تفریحی دانش آموزی در اسلامشهر در سفر رئیس جمهور کشورمان گفت: امیدواریم با همکاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در زمینه اختصاص زمین برای این اردوگاه و تسریع در احداث آن بخشی از کمبود سرانه های ورزشی و رفاهی مدارس کاهش یابد.

ارائه خدمات پزشکی به ۱۴ هزار نفر از ساکنان شش محله اسلامشهر

همچنین مدیر قرارگاه جهادی بهشت خدمت گفت: امروز با استقرار پزشکان قرارگاه جهادی بهشت خدمت در شهرک واوان اسلامشهر به بیش از ۱۴ هزار نفر از محرومین ۶ محله خدمات پزشکی بصورت رایگان ارائه شد.

سیدحسن سیداحمدی افزود: در این اردوی جهادی، ۳۰۰ پزشک و متخصص به همراه دستیار پزشک و پرستار از استانهای مختلف که از فارغ التحصیلان و دانش آموختگان و دانشجویان رشته‌های پزشکی هستند، بطور داوطلبانه و جهادی حاضر شده و به محرومین منطقه خدمات رسانی کردند.

وی افزود: اغلب مراجعه کنندگان از اقشار محروم و تحت پوشش نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی و خیریه‌ها و گروه‌های جهادی هستند، که از قبل شناسایی و غربالگری شده‌اند که بر اساس زمانبندی اعلام شده به این محل مراجعه و خدمات موردنیاز خود را دریافت کردند.

سیداحمدی با بیان اینکه امروز شاهد برگزاری بزرگترین اردوی جهادی تخصصی کشور در واوان بودیم تصریح کرد: در این برنامه جهادی ۱۴ هزار خدمت درمانی شامل تریاژ، چشم پزشکی، قلب، داخلی، اطفال، اعصاب و روان، مغز و اعصاب، فیزیوتراپی، کاردرمانی، زنان، مامایی، جراحی عمومی، روانشناسی، سونوگرافی، ارتوپدی، عمومی و … انجام شد و از طریق سیستم ارجاع کشور، روند درمان نیازمندان پیگیری می شود.

این مسئول افزود: حدود ۱۴۷۰ خدمت دندانپزشکی شامل کشیدن دندان، جراحی، جرم گیری، ترمیم و آموزش بهداشت دهان و دندان نیز در این اردوی جهادی تخصصی صورت‌گرفت.

احمد وحیدی وزیر کشور، محسن رضایی رئیس دبیرخانه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا، آقامحمدی رئیس ستاد توانمندسازی و تحول اجتماع محور ۲۰۲۰ محله کم برخوردار کشور، جمعه ای که گذشت از اردوی جهادی خدماتی، درمانی در شهرک واوان شهرستان اسلامشهر بازدید کردند.

در این اردوی جهادی خدماتی که در راستای طرح توانمندسازی و تحول اجتماع محور ۲۰۲۰ محله کم برخوردار کشور به همت گروه‌های جهادی برگزار شده، خدمات پزشکی از قبیل دندان پزشکی، مغز و اعصاب، چشم پزشکی، اطفال، زنان و زایمان، داخلی، غربالگری سرطان، ارتوپدی، قلب، روانپزشک و روانشناس، اورولوژی، گفتار درمانی، فیزلوژی، اعصاب و روان، توان‌یابی پزشک عمومی توسط متخصصان و کادر پزشکی به افراد نیازمند ارائه شد.

اسلامشهر با ۶۰۰ هزار نفر جمعیت در جنوب غرب تهران قرار دارد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید