امروز یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲
با هدف تکریم قرآن کریم برگزار می‌شود

آغاز رزمایش میلیونی «انوار هدایت» از تاسوعای حسینی

تهران – ابتکارآنلاین:: معاون فرهنگی هنری سازمان بسیج مستضعفین از آغاز رزمایش میلیونی «انوار هدایت» با هدف تکریم قرآن کریم در ایام عزاداری سید و سالار شهیدان به مدت چهل روز خبر داد.
کد خبر: 11150
زمان انتشار: ۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۰ بعد از ظهر -
38 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – سردار مقواساز در جلسه برخط نشست توجیهی عملیات فرهنگی ماه محرم گفت: ما باید در شبکه بسیج بتوانیم لااقل برخی از نیاز‌های مردم که البته مطابق با زیست‌بوم هر منطقه‌ای هم متفاوت است را برطرف کنیم. یعنی به فرض اگر یک جوانی احساس می‌کند لازم است یک حسینیه تأسیس کند، یک عکس و یا تصویری بگذارد و یا کلیپی پخش کند، الگویی از شهیدی معرفی کند و … بتواند آن را در قالب‌های متفاوت فرهنگی در اجتماعات متفاوتی که وجود دارد در اختیار مردم قرار دهد.

وی خطاب به فعالان فرهنگی اظهار داشت: شما باید بتوانید پیوست فرهنگی مناسبی را به همه هیئت‌ها اضافه کنید. پیوست فرهنگی‌ای که بر اساس نیاز زیست‌بوم خودتان طراحی شده باشد.

علی مقواساز با اشاره به جریان قرآن‌سوزی‌های پیاپی گفت: به نظر می‌رسد حرکت تقابلی در برابر نرخ رشد بالای اسلام در دنیاست. الان این شبکه فرهنگی است که باید کنشگری مناسبی را در مقابله با این حرکت انجام دهد.

وی با اشاره به پیام رهبری معظم انقلاب و مواضع ایشان در مورد واقعه هتک حرمت به قرآن کریم تصریح کرد: حضرت آقا در این پیام، فرموده‌اند که بدانید که انوار این قرآن هر روز درخشان‌تر خواهد شد؛ لذا ما می‌خواهیم با هدف تکریم قرآن کریم در ایام عزاداری آقا سیدالشهداء، با همکاری همدیگر رزمایش میلیونی «انوار هدایت» را به مدت چهل روز آغاز کنیم که عنوان آن را از پیام حضرت آقا اخذ کردیم و شروع آن از تاسوعای حسینی خواهد بود.

معاون سازمان بسیج مستضعفین ضمن دعوت از همه فعالان فرهنگی کشور برای مشارکت فعال در این کنشگری بزرگی اجتماعی و فرهنگی، اقدام در این زمینه را لبیک بزرگی به پیام ولایت عظمای ولایت و کمک به گسترش انوار هدایت قرآن دانست.

علی مقواساز گفت:، چون دشمن در جنگ فرهنگی آرایش جنگی گرفته ما نیز بایستی همت کنیم و در این جنگ فرهنگی آرایش جنگی دشمن را بشکنیم؛ لذا ایده‌های خودتان را در هر قالبی که می‌توانید، عکس، فیلم، صوت، فیلم کوتاه، و… به آدرس: www.anvarhedayat.ravifilm.ir ارسال کنید.

سردار مقواساز لازمه رقم خوردن این کار چند میلیون نفری و این احساس نفرت بزرگ نسبت به این هتک حرمت قرآن کریم را همت بلند همگانی دانست.

معاون فرهنگی هنری سازمان بسیج مستضعفین با ذکر پیشنهاداتی نظیر تلاوت قرآن و اذان زنده و افزودن جلسات قرآن به هیئت‌های مذهبی اهتمام به جای دادن قرآن در بخشی از برنامه‌های هیئات مذهبی، افزود: در عین حال ما قالب‌های این پویش را برای شما محدود نمی‌کنیم. هر اتفاقی از هر جنسی در هر رده سنی‌ای که می‌توانید در ترویج قرآن رقم بزنید.

وی عنوان کرد: اصل اول عملیات فرهنگی‌ای است که در میدان صورت می‌گیرد و اصل دیگر رسانه‌ای کردن آن و جریان‌سازی رسانه‌ای آن است؛ که ما بتوانیم این اتفاق بزرگ را به دشمن نشان بدهیم که اگر تو یک نفر را می‌آوری چنین عملیات موهنی را انجام بدهد، در اقصی نقاط این کشور نوجوانان و جوانان و پیرمرد‌هایی هستند که قرآن را تکریم و تعظیم می‌کنند.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید