امروز جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲

رفیوژ خیابان شریعتی تهران بازپیرایی شد

شمیرانات – ابتکارآنلاین: رفیوژ سبز میانی خیابان شریعتی با اجرای طرح ویژه فضای سبز با کاشت درختچه، بازپیرایی و سبز شد.
کد خبر: 11148
زمان انتشار: ۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۰ بعد از ظهر -
20 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – سیدمهدی صباغ شهردار این منطقه روز چهارشنبه در این باره اعلام کرد: با توجه به ویژگی سبز منطقه یک و قرار گرفتن آن در دامنه های البرز نیاز است وضعیت معابر شهری منطقه نیز با این ویژگی همخوانی داشته و سبزتر باشد بر همین اساس رفیوژ سبز میانی خیابان شریعتی به طول بیش از هزار و ۸۰۰ متر حدفاصل میدان قدس تا پل آیت اله صدر اجرا شد و در حال حاضر واکاری و بازپیرایی فضای سبز این مسیر نیز در یک طرح ویژه در دست اقدام قرار گرفته است.

وی افزود: به منظور سرسبزی و ارتقای سطح کیفی نمای بصری در این خیابان که به عنوان یکی از ورودی های منطقه یک محسوب می شود با بسیج نیروهای فضای سبز عملیات کاشت درختچه یاس هلندی به عنوان درختچه همیشه سبز در این مسیر غرس و تاکنون بیش از ۸۰۰ اصله درختچه حدفاصل خیابان شهید دولو تا رضایی کاشته شده است.

صباغ ادامه داد: این طرح مشتمل بر بازکاشت و بازطراحی در این مسیر ادامه خواهد داشت و تا پایان طرح بیش از ۳ هزار اصله درختچه در آن غرس می شود.

وی خاطرنشان کرد: اجرای رفیوژ میانی خیابان شهید باهنر حدفاصل میدان نیاوران تا سه راه یاسر در راستای توسعه کمربند سبز شمیران و همخوانی معابر شهری با وضعیت اقلیمی آن‌ نیز در حال اجراست.

دسترسی کاوه شمالی به بزرگراه صدر مسدود شد

در خبری دیگر از منطقه یک، دسترسی کوچه کاوه شمالی به بزرگراه شهید صدر به منظور افزایش ایمنی عبور و مرور وسایط نقلیه و رعایت سلسله مراتب دسترسی شبکه معابر شهری، مسدود شد.

براین اساس، شهروندان می توانند از این پس از طریق بلوار کاوه، خیابان پورحیدری به خیابان مذکور تردد کنند.

منطقه یک شهرداری تهران در منتهی‌الیه شمال شرقی این شهر واقع شده‌ است و شمالی‌ترین منطقه شهر تهران به حساب می‌آید.

این منطقه از شمال (شمیران) به رشته‌ کوه البرز، از غرب به منطقه اوین، از جنوب به بزرگراه شهید چمران و بزرگراه مدرس و بزرگراه شهید صدر و از شرق به لواسانات محدود می‌شود.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید