امروز پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲

نذر خون در ری از محرم تا پایان ماه صفر

ری – ابتکارآنلاین: "نذر خون" عنوان طرحی است که همزمان با ماه محرم در ری کلید خورده و تا پایان ماه صفر ادامه دارد که اهالی این شهرستان می توانند با اهدای خون خود، یاریگر همنوعان خود باشند.
کد خبر: 11187
زمان انتشار: ۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۳ قبل از ظهر -
23 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین –  مرکز اهدای خون ری در طول ایام سال میزبان شهروندان برای اهدای خون است اما ماه های محرم و صفر با توجه به فضای خاص و معنوی خود، فرصت مغتنمی برای مشارکت در این امر است؛ از این رو طرح نذر خون از ابتدای ماه محرم در حال اجرا است.

شهروندان در این روزها می توانند با مراجعه به مرکز اهدای خون شهرری علاوه بر شادابی و تندرستی خود، یاریگر همنوعان خود باشند که نیازمند انواع گروه های خونی هستند.

این امر وقتی واجب تر می شود که بدانیم هر کیسه خون اهدایی برای سه بیمار استفاده می‌شود.

از سوی دیگر به لحاظ علمی شهروندان می توانند هر سه ماه یکبار خون خود را اهدا کنند و در تمام طول سال از برکات این اهدا بهره‌مند شوند.

در این راستا همزمان با روز عاشورای حسینی محمد بشارت سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان ری با همراهی جعفر شربیانی رئیس شورای اسلامی شهرستان و رضا شنگی شهردار منطقه ۲۰ از مرکز انتقال خون شهرری بازدید و در طرح معنوی «نذر خون» در ایام ماه محرم شرکت کردند.

افزایش ۳۰ درصدی اهداکنندگان خون در دهه اول محرم نسبت به مدت مشابه سال قبل

سرپرست فرمانداری ویژه ری در این بازدید با ارج نهادن به اقدام خیرخواهانه اهدا کنندگان خون، گفت: مردم ایران اسلامی همواره در دنیا به نوع دوستی و ایثارگری شناخته شده و در مواقع مورد نیاز برای کمک به دیگران بویژه هموطنان خود بسیج شده و در صحنه های مختلف حضور می یابند.

بشارت ادامه داد: یکی از عرصه های حضور مردم در سال های اخیر اقدام برای عمل نیک اهدا خون جهت کمک به بیماران و افراد نیازمند به فرآورده های خونی است که خوشبختانه باگذشت زمان و فراگیر شدن فرهنگ اهدا هرساله شاهد افزایش تعداد اهداکنندگان در سطح کشور می باشیم.

وی افزود: امروز در کشور ما اهدا خون به یک قصد و نیت خیر تبدیل شده است و هموطنان این عمل را با عنوان یک نذر و صدقه بویژه در ایام خاص سال مانند ایام ماه محرم و رمضان انجام می دهند که امسال نیز طرح نذر خون از ابتدای محرم آغاز و تا پایان ماه صفر ادامه دارد که خوشبختانه طبق آمار در مرکز جامع انتقال خون شهرری ما امسال شاهد رشد حدود ۳۰ درصدی در تعداد اهداکنندگان در دهه اول ماه محرم هستیم.

سرپرست فرماندار ویژه ری خاطرنشان کرد: با توحه به اینکه اهدا خون در ایران از نظر امکانات پزشکی موجود در مراکز و نیز رایگان بودن فرآیند در دنیا کم نظیر است بنده از تمامی هموطنان و همشهریان خود درخواست می کنم باحضور در مراکز و اهدا خون خود یاری رسان دیگران باشند.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید