امروز یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲

تحویل یک قطعه «چنگر» و «سارگپه» به اداره حفاظت محیط زیست بهارستان

بهارستان – ابتکارآنلاین: رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهارستان از تحویل یک قطعه «چنگر» و یک بهله «سارگپه» توسط شهروندان دوستدار محیط زیست در نسیم شهر به اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان خبر داد.
کد خبر: 11294
زمان انتشار: ۱۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۸ بعد از ظهر -
29 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – محمد علی جودکی صبح سه شنبه در جمع خبرنگاران رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهارستان از تحویل یک قطعه «چنگر» و یک بهله «سارگپه» توسط شهروندان دوستدار محیط زیست در نسیم شهر به اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان خبر داد.

جودکی در ادامه گفت: در پی تماس تلفنی یک شهروند ساکن نسیم شهر مبنی بر یافتن یک قطعه چنگر، مأموران اجرایی این اداره به محل اعزام و پس از بررسی و تحویل این پرنده که به دلیل ضعف، قادر به پرواز نبوده، به منظور اقدامات کنترلی و قابلیت رهاسازی به کلینیک بازپروری حیات وحش پارک پردیسان منتقل شد.

وی افزود: چنگر پرنده بومی ایران است و به فراوانی در ایران وجود دارد که آشیانه خود را در میان گیاهان کنار حاشیه آب‌ها ساخته و بیشتر از گیاهان آبزی، دانه‌ها، برگ‌ها، جوانه‌ها، از حشرات و نرم تنان لابه لای نی‌ها و گیاهان و همچنین از جوندگان و پرندگان کوچک تغذیه می‌کند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان در پایان تصریح کرد: یکی از ساکنان نسیم شهر نیز یک بهله سارگپه به این اداره تحویل داد که به دلیل سلامت و قابلیت پرواز در اراضی انتهای نسیم شهر رهاسازی شد و به دامان طبیعت بازگشت.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید