امروز جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲

با نگاهی به زیارت عاشورا باید محورها را در راهپیمایی اربعین بیاوریم

ری – ابتکارآنلاین: گردهمایی بزرگ چهارهزار نفری عصر ظهور با شکوه هرچه تمام در مصلی آستان حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) برگزار شد.
کد خبر: 11320
زمان انتشار: ۱۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۹ قبل از ظهر -
57 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – این گردهمایی شامگاه سه شنبه دهم مرداد با حضور جمعی از مدیران و مسئولان کشوری و لشکری به همت کمیته امداد استان تهران و ستاد توانمندسازی محلات کمتر برخوردار با هدف سفر زیارتی اربعین نوجوانان و جوانان در مصلّی حرم حضرت عبدالعظیم (ع) برگزار شد.

تولیت حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) در این همایش خطاب به مسافران جوانی که برای اولین بار به زیارت اربعین می روند گفت: اربعین بزرگترین حرکت شیعیان است و باید از این حرکت برای افزایش بصیرت دینی استفاده کنیم به صورتی که آن تحولی که ائمه به آن اشاره کردند، اتفاق بیفتد شما جوانان باید با هدف و بصیرت به این زیارت بروید و آنجا معرفت خود را به امیر المومنین (ع) و امام حسین (ع) و سایر امامان بالا ببرید.

حجت الاسلام سید علی قاضی عسکر افزود: با نگاهی به زیارت عاشورا باید محورها را در راهپیمایی اربعین بیاوریم؛ چراکه حتی مسیحیان و سنی‌ها و از کشورهای دیگر هم به راهپیمایی می‌آیند از این رو باید این فراگیری در راستای اهداف امام حسین(ع) که مقابله با قدرت‌های طاغوتی است، استفاده کنیم و امروز می بینید.

وی با اشاره به زیارت اربعین و برائت از دشمنان اسلام اظهار داشت: رسیدن به قرب الهی و مقام محمود یکی دیگر از اهداف است؛ ما باید از رهگذر این راهپیمایی برائت خود را از دشمنان اعلام کنیم و ترس را در دل دشمنان بیاندازیم.

حجت الاسلام قاضی عسکر با بیان اینکه هدف ما بیعت با امام حسین (ع) است و از اهل بیت جدا نخواهیم شد، خاطرنشان کرد: باید از این فرصت در خونخواهی امام حسین (ع) و تحقق اهداف ایشان استفاده و در این مسیر حرکت و خودمان را به امام حسین(ع) نزدیک کنیم؛ بنابراین باید به جایی برسیم که این حس به وجود بیاید که در مسیر امام هستیم.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید