امروز پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲

بزرگترین پارک موزه دفاع مقدس و مقاومت در مازندران در حال ساخت است

ساری – ابتکارآنلاین: رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: امسال ۵ موزه دفاع مقدس افتتاح و بیش از ۲ هزار عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس رونمایی می‌شود.
کد خبر: 11435
زمان انتشار: ۱۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۳ بعد از ظهر -
30 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از تسنیم – سردار سرتیپ پاسدار بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ‌در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران که ظهر امروز در سالن غدیر سپاه برگزار شد اظهار داشت: رزمندگان مازندران در دفاع مقدس نقش مهم و به سزایی داشتند و بعد از جنگ نیز در جریانات گنبد و جنگ جنگل آمل خوش درخشیدند.

وی با بیان اینکه بیش از ۲۰ درصد یادواره های کشور در مازندران برگزار می شود تاکید کرد: آنچه موجب ارزش گذاری در استان دیار علویان است برگزاری یادواره شهدا توسط خود مردم با حضور اقشار مختلف به ویژه جوانان و نوجوانان است.

سردار کارگر با اشاره به اینکه بزرگترین پارک موزه دفاع مقدس و مقاومت در مازندران در حال ساخت است و تاکنون پیشرفت مناسبی دارد ادامه داد: حضور ۴۰میلیون مسافر و گردشگر فرصت مناسبی برای معرفی ایثار رزمندگان این استان است و برای ساخت موزه آنچه در حد انتظار بود عمل نشد و امیدواریم به همت مسئولان و خیرین این امر به سرانجام برسد.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور اظهار کرد: آنچه اهمیت دارد خود رزمندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس هستند و سال‌های گذشته از ۳ میلیون پیشکسوت رزمنده تجلیل شد امسال نیز از  همسران رزمندگان تجلیل می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین امسال ۵ موزه  دفاع مقدس افتتاح و بیش از ۲ هزار عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس رونمایی می‌شود.

کارگر بیان کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری، هویت بخشی، عزت و استقلال فکری امروز مدیون دفاع مقدس است و باید بدانیم امروز هیچ راهی به جز پیروی از صراط مستقیم و راه امام، شهدا و دفاع مقدس نداریم و پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری یک اصل هست.

وی گفت: برخی‌ها می‌گویند ارزش‌های دهه ۶۰مربوط به دهه ۶۰ است در حالی که  این توطئه دشمن است زیرا تفکر و روحیه بسیجی از تولیدات دهه ۶۰ و دفاع مقدس به شمار می‌آید و توانستیم با الگوی مردم سالاری دینی ایران اسلامی را به یک کشور مقتدر و باعزت تبدیل کنیم.

کارگر ادامه داد: دشمن به دنبال تفرقه میان مردم، مسئولان وسران ۳قوه است و با آنکه کشور مشکلات اقتصادی دارد اما باید پیشرفت‌ها و افتخارات را بیان کنیم و اگر همراه دشمن ناامیدی را درجامعه ترویج کنیم بزرگ‌ترین خیانت را به کشور و شهدا کرده‌ایم.

وی با اشاره به نقش مهم مردم و وحدت میان اقشار مختلف در زمان دفاع مقدس گفت: هرچه داریم از مردم است واتکاء اصلی نظام هم به مردم است و لازم است قدردان حکومت اسلامی و پیرو مقام معظم رهبری باشیم  و با حمایت از دولت تلاش کنیم مسیر توسعه و پیشرفت هموار شود.

استاندار مازندران نیز در این مراسم گفت: رزمندگان دفاع مقدس همه عمرشان در راستای اعتلای اسلام و حفظ ارزشها تلاش کردند و امروز باید قدردان این قهرمانان و پهلوانان جامعه باشیم.

سیدمحمودحسینی پور افزود: تشکیل انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) برگرفته از فرهنگ و مکتب قیام عاشورا بود و امروز به برکت شهدا و فرهنگ دفاع مقدس مسیر عاشورا ادامه دارد.

وی تصریح کرد: همه وظیفه داریم فرهنگ ایثار و شهادت را به درستی در جامعه نهادینه کنیم.

در پایان مراسم از زحمات سردار عبدالله ملکی تجلیل شد و سرهنگ محمدحسن سلامی به عنوان مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران معرفی شد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید