امروز پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲

تعیین تکلیف پارکینگ بیمارستان شهدای تجریش

شمیرانات – ابتکارآنلاین: شهردار منطقه یک تهران اعلام کرد: شمالی ترین نقاط پایتخت هم از وجود بافت های متعدد فرسوده رنج می برد و سعی می کنیم جلوی ساخت و ساز غیرمجاز روی بافت های فرسوده را بگیریم.
کد خبر: 11757
زمان انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۶ قبل از ظهر -
46 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – مهدی صباغ روز سه شنبه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا در خصوص وضعیت بافت فرسوده منطقه یک تهران گفت: بافت فرسوده در محله‌هایی همچون دارآباد، درکه، جماران، اوین، قیطریه، گلابدره، امامزاده قاسم و برخی نقاط دیگر وجود دارد و نکته اصلی این است که هیچکدام از این محلات طرح موضعی نداشتند و ما جزو محلات پیشرو هستیم که برای این محلات طرح آماده کردیم اما به شدت بر روی ساخت و سازهای غیر مجاز حساس هستیم به گونه‌ای که دو ملک بزرگ هفت طبقه در گلابدره که رای ماده ۱۰۰ نیز داشت را تخریب کردیم.

وی افزود: به شدت بر روی ساخت و سازها نظارت می‌کنیم اما دقت داشته باشید که عمدتا در زمان شلوغی‌ها حجم تخلفات ساختمانی بالا می‌رود و از آنجایی که ما تنها با حکم ماده ۱۰۰ می‌توانیم تخریب کنیم و اخذ رای کمیسیون ماده ۱۰۰ نیز دو سه ماه طول می‌کشد و ممکن است که این روند تشدید شود.

به گفته صباغ، هر چند که ما از زمانی که متوجه ساخت و ساز غیر مجاز می شویم تا زمانیکه رای کمیسیون ماده ۱۰۰ را اخذ شود جلوی ساخت و ساز را می گیریم اما باز هم این زمان یک فرصت است.

وی در خصوص سرانجام پارکینگ بیمارستان جدید شهدای تجریش نیز گفت: دغدغه اصلی ما نبود پارکینگ در این بیمارستان است اما از آنجایی که این پروژه ملی بود، مشروط به اینکه نسبت به تامین پارکینگ اقدام کنند موقتا اجازه بهره برداری دادیم.

صباغ این را هم گفت: همچنین بیمارستان باید از محور خیابان حمید عقب نشینی کند و محور را به ما تحویل دهد تا نسبت به دیوارکشی اقدام کنیم و در همین راستا یک سوله ۱۰۰۰ متری نیز تخریب شده است.

به گفته این مقام شهری، وزارت بهداشت و مسئولان بیمارستان به ما قول داده‌اند که با اخذ مشارکت نسبت به تامین پارکینگ اقدام خواهند کرد و ما بهره برداری موقت از این بیمارستان را مشروط به تامین پارکینگ کردیم و مجوزات انشعابات را ندادیم و تا ما مجوز ندهیم آنها نمی‌توانند نسبت به اخذ انشعابات اقدام کنند.

وی در خصوص وضعیت ترافیک منطقه یک نیز گفت: عمده مشکل ترافیک این منطقه شرقی غربی است، مترو پایدارترین نوع حمل و نقل است و به دنبال آن هستیم که انشعابی در میدان نوبنیاد در خط سه ایجاد کنیم که به سمت نیاوران آمده و نهایتا به خط یک مترو برسد.

وی گفت: سال گذشته طرح هایی را که سال‌ها بر روی زمین مانده بود دوباره از نو شروع کردیم به گونه‌ای که پروژه فرهنگی و ورزشی قائم نهایتا تا نیمه اول سال آینده به بهره برداری می‌رسد و این مرکز ۷۰۰۰ متری در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت و همچنین ساماندهی محدوده باغ فردوس نیز آغاز شده که هنوز سیستم روشنایی آن تکمیل نشده است اما این پروژه هم به زودی در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه بازدیدهای میدانی صبحگاهی را از سطح محلات منطقه آغاز کردیم که بدون تشریفات از هنگام صبح با حضور معاونین مربوطه از سطح محلات بازدید میدانی می‌کنیم و بعد از آن در جلسه با اساتید و معتمدین مشکلات را بررسی می‌کنیم، گفت: این جلسات فارغ از طرح شهردار من و بر اساس درخواست مردم است که تا کنون ۲۴ محله را بازدید و ۶۵۰۰ مصوبه داشته‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه دو پروژه عمرانی فرامنطقه در حال اجرایی شدن است که یکی از آنها پل‌های بزرگراه ارتش است، گفت: در محور اتوبان ارتش یک دور برگردان باید نصب می‌شد که حالا حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با نصب عرشه آن، این پل تا دو هفته آینده افتتاح خواهد شد و همچنین هفته گذشته سه خط معاینه فنی در سطح منطقه افتتاح شد.

صباغ با تاکید بر اینکه در منطقه یک، ۲ هزار مخزن زباله کم داشتیم که توانستیم یک هزار و ۲۰۰ مخزن را جبران کنیم، افزود: ساماندهی خیابان شهرداری از دستفروشان در آستانه سال نو با حضور دادستانی و پلیس انجام شد اما به دلیل ماه رمضان این ساماندهی دچار وقفه شد و شاهدیم که دستفروشان مجددا بازگشتند اما حالا با مصوبه فرمانداری و کمک دادستانی کار ویژه‌ای انجام شده و حتی دستفروشان به محلی که برای آنها در نظر گرفته شده است نیز هدایت شده و رفته‌اند.

وی با تاکید بر اینکه ساماندهی و رفع خطر دو پارکینگ ناایمن همت و باهنر طرح‌هایش آماده شده، گفت: با اجرای این طرح‌ها برای اولین بار این دو پارکینگ از لیست ساختمان‌های بحرانی خارج خواهند شد.

شهردار منطقه یک تهران همچنین از آماده بودن طرح رود دره خرگوش دره خبر داد و گفت: در فاز اول بوستانی از اوشان تا دارآباد ساخته خواهد شد و در فاز دوم در خرگوش دره بوستانی شبیه نهج البلاغه ساخته می‌شود که کارشناسان در حال طراحی آن هستند.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید