امروز جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲

توسعه خانواده پهپادهای هوشمند

زنجان – ابتکارآنلاین: رئیس سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح گفت: امروزه در تولید انواع موشک‌های بالستیک به رشد خوبی رسیده‌ایم؛ از سوی دیگر در تولید موشک‌های کروز دریایی و کروز هوایی رشد ۱۰۰ درصد داشته‌ایم.
کد خبر: 11881
زمان انتشار: ۲۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۰ بعد از ظهر -
22 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از تسنیم – سردار سیدمجید ابن‌الرضا رئیس سازمان تأمین‌ اجتماعی نیروهای مسلح در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه زنجان ضمن تسلیت به مناسبت حلول ماه صفر اظهار داشت: در ماه صفر مصیبت‌های زیادی وجود دارد که این ایام را به مسلمانان تسلیت عرض می‌کنم.

توسعه قدرت دفاعی و بازدارندگی ایران

وی به فرا رسیدن ۳۱ مرداد سالروز صنعت دفاعی گفت: در بین مولفه‌های قدرت جمهوری اسلامی، قدرت دفاعی و بازدارندگی از مهمترین مولفه‌های امنیتی کشور محسوب می‌شود؛ یکی از اصول پایداری کشورها و نظام‌ها توجه به قدرت دفاعی و بازدارندگی است که سبب کاهش آسیب‌پذیری در مقابل دشمنان می‌شود.

معاون وزیر دفاع و رئیس سازمان تأمین‌ اجتماعی نیروهای مسلح تصریح کرد: قدرت دفاعی و بازدارندگی کشورمان پس از انقلاب شکوهمند اسلامی و به برکت رهبری امامین انقلاب و پیروی از مکتب امام(ره) دستاوردهای بسیار زیادی داشته است.

تأمین‌ سامانه‌های دفاعی در سطح راهبردی و تاکتیکی

وی اضافه کرد: کارنامه صنعت دفاعی، تجلی خودباوری، اراده و توکل نیروهای مسلح به اصول مکتبی نظام جمهوری اسلامی است و وزارت دفاع هم در همین راستا با استعانت از خداوند متعال و پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب توانسته به موفقیت‌های ارزشمندی دست پیدا کند.

سردار ابن‌الرضا یادآور شد: شاه بیت این تلاش‌ها و مجاهدت‌های وزارت دفاع، تأمین‌ سامانه‌های دفاعی در سطح راهبردی و تاکتیکی است‌. این سامانه‌ها، تمام تهدیدات دشمن را بی‌اثر و بی‌خاصیت کرده است؛ قابلیت‌های توسعه صنعت دفاعی توانسته موقعیت جمهوری اسلامی را در منطقه تثبیت کند و رتبه برتر نظامی کشور را ارتقا دهد‌.

بومی‌سازی صنعت دفاعی برای پاسخگویی به نیروهای مسلح

وی تأکید کرد: طراحی و تولید محصولات در حوزه موشکی، فضایی و هوایی، دفاع سایبری و جنگ الکترونیک از مهم‌ترین جهش‌ها در صنایع دفاعی است‌‌. توجه به قابلیت‌های علمی و فناورانه از ضروریت‌های توسعه علمی است که امروزه مورد توجه و استفاده بخش‌های مختلف صنعت دفاعی کشور قرار گرفته است.

معاون وزیر دفاع تشریح کرد: از سوی دیگر بومی‌سازی قطعات سایر بخش‌های تولیدی و صنعتی کشور و کاهش آثار تحریم از دیگر وظایف مهم صنایع دفاعی است‌. وزارت دفاع از یک سو به عنوان دستگاه اجرایی عضو دولت و از سوی دیگر به‌عنوان یکی از سازمان‌های نیروهای مسلح پاسخگوی تمام نیازهای نیروهای مسلح است‌.

رشد تولید انواع موشک‌های بالستیک

وی در ادامه با اشاره به اینکه اگر دشمنان کشورمان خواب شومی داشته باشند قطعاً عین الاسدهای دیگر را به‌وجود خواهیم آورد، عنوان کرد: با لطف و مدد الهی امروزه در تولید انواع موشک‌های بالستیک به رشد خوبی رسیده‌ایم؛ از سوی دیگر در تولید موشک‌های کروز دریایی و کروز هوایی رشد ۱۰۰ درصد داشته‌ایم؛ همینطور در تولید شناورهای تندرو رشد عالی داشته‌ایم.

سردار ابن‌الرضا خاطرنشان کرد: امروز یکی از صحنه‌های پاسخگویی به دشمنان حوزه دریایی است که به رشد و پیشرفت‌های بسیار خوبی در این حوزه رسیده‌ایم؛  الحمدالله در موشک‌های دریایی و تجهیزات شناوری رشد فوق‌العاده‌ای داشته‌ایم‌. حضور ناوشکن دنا که تولید وزارت دفاع بود و توانست در ماموریت هشت ماهه (ماموریت ۳۶۰ درجه) کل دنیا را بچرخد‌ موجب غافلگیری دشمنان و ارتش‌های جهان شد.

ساخت و تولید انواع هواپیمای جنگنده و هواپیمایی ترابری

وی یادآور شد: یکی از ماموریت‌های اصلی وزارت دفاع ساخت و تولید انواع هواپیمای جنگنده و هواپیمایی ترابری سبک است. دستیابی به موشک‌های مافوق صوت و دستیابی به قابلیت افزایش بُرد و قدرت تخریب‌، امروزه ما را به کشورهای قدرتمند منطقه تبدیل کرده است. ساخت پهپادهای هوشمند برای توسعه قابلیت دفاعی و پرواز دسته جمعی و هوشمند و عملیات ترکیبی آنان یکی از دستاوردهای ماست که دنیا را متحیر کرده است‌.

ارتقای توان جنگ الکترونیک در صنعت دفاعی

وی تشریح کرد: ارتقای توان جنگ الکترونیک با افزایش دو برابری تولیدات یکی از موفقیت‌های وزارت دفاع است. از سوی دیگر در صنایع غیردفاعی هم وزارت دفاع همگام با دولت خدمات زیادی را به واحدهای تولیدی و صنعتی کشور داده است.

رئیس سازمان تأمین‌ اجتماعی نیروهای مسلح  با بیان اینکه وزارت دفاع در راستای کاهش تأثیر تحریم‌های ظالمانه گام برمی‌دارد، گفت: ساخت انواع تجهیزات پزشکی و همین طور صنعت خودروسازی برای کمک به خودروسازان از خدمات وزارت دفاع است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید