امروز جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲

خیران نقش مهمی در توسعه شاخص‌های سلامت در جنوب بلوچستان دارند

چابهار- ابتکارآنلاین: رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر از کلنگ‌زنی طرح خیرساز مرکز خدمات جامع سلامت روستای بافتان در شهرستان راسک خبر داد و گفت: خیران نقش مهمی در توسعه شاخص‌های سلامت در جنوب بلوچستان دارند.
کد خبر: 11874
زمان انتشار: ۲۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۹ قبل از ظهر -
23 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – صالح الدین بویا اظهار کرد: مرکز خدمات جامع سلامت خیرساز روستای بافتان با زیربنای ۴۴۵ مترمربع و اعتباری بیش از ۶۸ میلیارد ریال با مساعدت موسسه خیریه صابرین شعبه ایرانشهر در مدت ۱۲ ماه ساخته خواهد شد.

وی افزود: با ساخت و راه اندازی این مرکز به جمعیتی بیش از سه هزار و ۵۰۰ نفر خدمات بهداشتی درمانی ارائه می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر ادامه داد: زمین محل ساخت پروژه ذکر شده توسط خیران بومی در بهترین نقطه روستا اهدا شده است.

وی همچنین در جمع مردم راسک گفت: رشد و پیشرفت دانشگاه و حل مشکلات از جمله تکمیل چارت نیروی انسانی مستلزم همکاری همه جانبه، تشکیلات دانشگاه و معاونت‌ها است.

دکتر بویا ادامه داد: آموزش یکی از مهمترین معاونت‌ها در دانشگاه است که حضور و فعالیت دانشگاه بدون آموزش قوی، بی معنا است، رسیدن به نقطه ایده آل نیازمند فعالیت مستمر و رو به جلو در گذر زمان هست. تغییرات و گردش نخبگان نباید سبب دوری کردن مدیران از سیستم باشد و برای پیشرفت بهداشت و درمان و جلب رضایت مردم همه ما باید دست در دست هم دهیم.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه مجوز جذب دانشجوی کارشناسی ارشد در رشته‌ی مامایی به دانشگاه اعطا شده شد و بزودی فرایند جذب دانشجو آغاز می‌شود که خود گام بزرگی در جهت پیشرفت آموزش و تحقیقات دانشگاه و در نهایت بهبود کیفیت خدمات دهی خواهد بود، تصریح کرد: خوشحالیم که تلاش‌ها منجر به حضور و فعالیت حدود ۱۰ پزشک فوق تخصص در حوزه دانشگاه شده که خود نمایانگر حرکت رو به جلو دانشگاه است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر افزود: اهمیت نظارت غذا و دارو در تامین امنیت سلامت مردم بسیار مهم و حیاتی است و امیدواریم معاون کنونی در این مسیر موفق باشد،با تعامل با امور مالی و معاونت درمان در تامین داروی بیمارستان‌ها و داروخانه‌ها موفق عمل کنند.

وی از تلاش و پیگیری‌های مردم و مسوولان برای ارتقای شاخص های سلامت منطقه بلوچستان قدردانی کرد.

(منبع: ایرنا)

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید