امروز یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲

شهیدان رجایی و باهنر نمادی از خودباوری و دولت مردمی بودند

ری – ابتکارآنلاین: مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران از برگزاری ۲۶ برنامه شاخص همزمان با هفته دولت در این شهرستان‌ها خبر داد و گفت: شهیدان رجایی و باهنر نمادی واضح از خودباوری و دولت مردمی بودند.
کد خبر: 12063
زمان انتشار: ۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۰ بعد از ظهر -
28 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – عباسعلی رضایی روز چهارشنبه به مناسبت هفته دولت در جمع خبرنگاران با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و بیش از هشت هزار و ۵۰۰ شهید شهرستان‌های استان تهران اظهار داشت: استمرار راه شهدا و عمل به وصیت آنان، راهکار مهم در مواجهه با جنگ ترکیبی دشمن است.

این مسئول افزود: شهیدان رجایی و باهنر زودتر از آنچه در آرزوهای ملت بود به شهادت رسیدند؛ در همه سال‌های پس از انقلاب، چهره‌های مسئول در جامعه در دفاع از کیان نظام تلاش ‌کردند و در این مسیر به درجه رفیع شهادت، جانبازی و آزادگی دست یافتند.

استمرار راه شهدا و عمل به وصایای ایشان، راه‌کار مهم و مورد تاکید رهبری معظم انقلاب در مواجه با جنگ ترکیبی دشمن و پیشرفت کشور در همه عرصه‌ها است، هفته دولت فرصت خوبی است تا این شهدا معرفی شوند.

وی با بیان اینکه امروز سیره این شهدای والامقام چراغ راه همه خدمتگزاران و مسئولان است، خاطرنشان کرد: همه باید تلاش کنیم تا نام و یاد شهیدان در فضای عمومی کشور حفظ شود و امروز زنده نگه داشتن یاد شهیدان همانطور که رهبری معظم انقلاب فرمودند کمتر از شهادت نیست و همه باید در این راه مقدس قدم گذاشته و خود را وقف فرهنگ اسلامی با محوریت ایثار و شهادت کنیم.

رضایی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خصوص جهاد تبیین و استمرار راه شهیدان، تصریح کرد: استمرار راه شهدا و عمل به وصایای ایشان، راه‌کار مهم و مورد تاکید رهبری معظم انقلاب در مواجه با جنگ ترکیبی دشمن و پیشرفت کشور در همه عرصه‌ها است، هفته دولت فرصت خوبی است تا این شهدا معرفی شوند.

این مسئول در بنیاد شهید استان تهران از برگزاری ۲۶ برنامه شاخص همزمان با هفته دولت در بنیاد خبر داد و گفت: تشکیل ستاد اجرایی هفته دولت و گرامیداشت یاد و نام شهیدان رجایی و باهنر در همه شهرستان‌های تابعه، برگزاری ‘گردهمایی و تجلیل از شهدای دولت و کارمندان شهید همزمان با سراسر کشور، گلباران و عطر افشانی مزار مطهر شهدا با حضور فرمانداران و مسئولان محلی و دستگاه‌های اجرایی، دیدار و تجلیل از خانواده‌های شهدای کارمند با حضور فرماندار و مسئولین ادارات در شهرستان‌ها، تعویض پرچم‌های گلزار شهدای کارمند، برگزاری نمایشگاه‌های مختلف فرهنگی و اطلاع‌رسانی و دیدار سراسری با خانواده شهدا و جانبازان از برنامه‌های بنیادشهید شهرستان‌های استان تهران در هفته دولت امسال است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران حضور در خبرگزاری‌ها و جراید، تهیه و تنظیم گزارش عملکرد بنیاد، تبلیغات و فضاسازی و تولیدات رسانه‌ای، پاسخگویی و دیدار چهره به چهره با ایثارگران در میزخدمت از دیگر برنامه‌هایی است که امسال در هفته دولت اجرا می‌شود.

به گزارش ایرنا، هشتم شهریور سال ۱۳۶۰ درپی جنایت هولناک منافقین کوردل که منجر به شهادت ۲ یار دیرین امام (ره)، انقلاب، اسوه علم و تقوا، شهید محمدعلی رجایی، رئیس جمهور و محمد جواد باهنر نخست وزیر شد و نیز به منظور آشنایی مردم با عملکرد دولت، هفته ای به نام هفته دولت نامگذاری شده که از دوم تا هشتم شهریور است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید