امروز پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲

رسانه‌ها میدان مبارزه تقابل کفر و ایمان باشند

قزوین – ابتکارآنلاین: نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه قزوین در جلسه شورای اداری استان گفت: امروز رسانه نقش بسیار مهمی در جهان دارد، در دنیای کنونی باید رسانه‌ها میدان مبارزه همه تقابل‌ها اعم از تقابل حق و باطل، مستضعفین و مستکبران، تقابل کفر و ایمان باشد.
کد خبر: 12302
زمان انتشار: ۷ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۲ بعد از ظهر -
29 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، عصر امروز ۷ شهریور در جلسه شورای اداری استان قزوین که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: ما انسان‌ها یک بخش عقلانی برای اندیشیدن و یک بخش ارادی جهت تصمیم‌گیری داریم، امام حسین(ع) آمد تا عقل ما را نورانی و اراده ما را قوی کند، ما هر کجا لغزش پیدا ‌کنیم به دلیل نادانی یا بی‌ارادگی جهت اجرای فرمان عقل است.

وی ادامه داد: تقوا به معنای عقل دانا و اراده تواناست، عقل انسان متقی روشن است و قدرت تشخیص و اراده قوی دارد. امام حسین(ع) نیز به همین منظور آمده که عقل ما را دانا و اراده ما را توانا کند، ما باید با عقل‌ روشن و اراده‌ قوی شاگرد دانشگاه بزرگ، سرنوشت‌ساز و انسان‌ساز اربعین باشیم.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: خداوند در قرآن از چند تقابل سخن به میان آورده است، یک تقابل مطرح شده در قرآن تقابل بین کفر و ایمان است، خداوند در آیه ۸ سوره صف فرمود «یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ»، یعنی کافران می‌خواهد با رسانه‌هایش نور خدا را خاموش کند. در مقابل خداوند در ادامه همین آیه فرموده «وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ»، یعنی خدا هم می‌خواهد از نور خود، کتاب خود، دین خود و نقشه مهندسی عالم و آدم حمایت کند.

وی بیان کرد: تقابل دیگری که در قرآن مطرح شده، تقابل بین مستکبران و مستضعفان است، خداوند در آیه ۷۵ سوره نساء فرمود «وَمَا لَکُمْ لَا تُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِ اللَّهِ وَالْمُسْتَضْعَفِینَ مِنَ الرِّجَالِ وَالنِّسَاءِ وَالْوِلْدَانِ الَّذِینَ یَقُولُونَ رَبَّنَا أَخْرِجْنَا مِنْ هَذِهِ الْقَرْیَهِ الظَّالِمِ أَهْلُهَا وَاجْعَلْ لَنَا مِنْ لَدُنْکَ وَلِیًّا وَاجْعَلْ لَنَا مِنْ لَدُنْکَ نَصِیرًا»، خداوند در آیه فرموده شما را چه شده که در راه خدا برای نجات مستضعفان اقدام نمی‌کنید؟ خدا نمی‌گوید فقط به یاری مؤمنین و مؤمناتی که مستضعف هستند بشتابید، بلکه می‌فرماید مرد، زن و کودک مستضعف در هر کجای عالم و با هر آئینی که هستند، شما باید به داد آن‌ها برسید.

آیت‌الله عابدینی تصریح کرد: تقابل دیگری که در قرآن مطرح شده، تقابل حق و باطل است، خداوند در آیه ۸۱ سوره اسراء می‌فرماید «وَقُلْ جَاءَ الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ إِنَّ الْبَاطِلَ کَانَ زَهُوقًا»، خدا در این آیه می‌فرماید همین که حق می‌آید دیگر اصلاً باطل وجود ندارد، با نظام مقدس جمهوری اسلامی حق نمایان شد، همین که حق این گونه نمایان شد، بساط باطل برچیده شد.

وی یادآور شد: امروز رسانه نقش بسیار مهمی در جهان دارد، در دنیای کنونی رسانه باید میدان مبارزه همه تقابل‌های ذکر شده باشد، مخصوصاً این روزها که شاهد قیام بین‌المللی اربعین هستیم و شکست دشمن را با همه وجود احساس می‌کنیم، رسانه‌ها باید این قیام جهانی را به نحو احسن پوشش دهند.

(منبع: ایسنا)

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید