امروز یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲

اهالی جازموریان کرمان داوطلبانه ۲۴ قبضه سلاح غیرمجاز تحویل دادند

کرمان – ابتکارآنلاین: رییس حوزه قضایی جازموریان از تحویل داوطلبانه ۲۴ قبضه سلاح غیرمجاز توسط مردم به دستگاه‌های انتظامی و امنیتی این شهرستان خبر داد.
کد خبر: 12444
زمان انتشار: ۱۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۴ بعد از ظهر -
44 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – میلاد شیروانی در تشریح جزییات این خبر افزود: پس از اجرای پویش مردمی «نه_به_سلاح_غیرمجاز» طی یک ماه اخیر در جنوب این استان، جمعی از شهروندان «زهکلوت جازموریان» اقدام به تحویل داوطلبانه سلاح های غیرمجاز خود به مراجع انتظامی و امنیتی کردند.

این مقام قضایی با بیان اینکه افرادی که به صورت داوطلبانه سلاح های خود را تحویل دهند از ارفاقات و تخفیفات قانونی بهره مند می شوند، اظهار داشت: نقش مردم در تامین امنیت جامعه بی بدیل است و حاکمیت با همکاری و همراهی مردم می تواند به خوبی امنیت پایدار را برقرار کند.

شیروانی ضمن قدردانی از مشارکت خوب مردم در تامین نظم و امنیت، تصریح کرد: مشارکت فعال مصلحین، حکمین قرآنی، سران طوایف و روحانیت در زمینه ترویج فرهنگ صلح و سازش و جمع آوری سلاح های غیرمجاز جای قدردانی دارد.

رییس دادگاه عمومی شهرستان جازموریان هشدار داد، افرادی که اقدام به نگهداری، خرید و فروش سلاح های غیرمجاز در جنوب استان کرمان کنند با برخورد سخت و قاطع دستگاه قضایی و نهاد های امنیتی و انتظامی روبرو خواهند شد.

شهرستان جازموریان در حوضه آبریز جازموریان و حد فاصل استان های کرمان و سیستان و بلوچستان قرار که حدود ۵۰۰ کیلومتر با مرکز استان کرمان فاصله دارد.

(منبع: ایرنا)

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید