امروز چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲

تلاش برای رفع کمبودهای زیرساختی در ملارد دو چندان شود

ملارد - ابتکارآنلاین: استاندار تهران با اشاره به اینکه کمبود وسایل حمل و نقل و زیرساخت‌های آب، برق گاز و سایر نیازمندی‌ها گفت: تلاش برای رفع این کمبودها دوچندان شود.
کد خبر: 12944
زمان انتشار: ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۰ بعد از ظهر -
48 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین –  علیرضا فخاری بعد از ظهر پنج شنبه در جلسه شورای اداری ملارد با تبریک حلول ماه ربیع و هفته دفاع مقدس اظهار داشت: دفاع مقدس یکی از بارزترین مقاطع تاریخی کشور می‌باشد که منشأ انگیزه، توان، شجاعت، ایجاد قدرت، تربیت کادر در تراز انقلاب اسلامی، شکست هیمنه استکبار و امیدبخشی فعلی از دفاع مقدس است که توانست جایگاه رفیع را برای امروز و فردای جمهوری اسلامی ایجاد کند.

وی با تقدیر از خلق حماسه میلیونی مردم در اربعین و مراسم جاماندگان حسینی افزود: کمبود وسایل حمل و نقل تا کمبود زیرساخت‌هایی همچون آب، برق گاز و سایر نیازمندی‌ها برای منطقه ملارد ویژگی خاصی دارد که مکلف هستیم برای رفع آنها تلاش دو چندان داشته باشیم.

استاندار تهران عنوان کرد: چگونگی تقسیم کار بین ارکان مختلف که باید خدمت لازم به مردم را ارائه بدهند در جلسه مشخص می‌شود و خارج از مباحث شعارگونه هیچ شانی برای بنده و شما جز خدمت به مردم نیست و باید در عمل این موضوع را اثبات کنیم.

فخاری سپس گفت: گاهی مشکلات مردم در مراجعه ساده قابل حل است، اینکه در اتاق بنشینم و فکر کنیم نیاز مردم حل می‌شود، اشتباه محض است؛ دسترسی مردم محدود است، توجه به زیرمجموعه‌ها ضروری است و ضعف بهره دهی به ضعف در کنترل و نظارت برمی‌گردد، از این رو هرگونه مماشات ممنوع است.

وی بیان کرد: در رفتارهای فردی خود تجدیدنظر کنیم و در کنترل و نظارت تعارف‌ها را کنار بگذاریم، باید داشته‌ها و دارایی‌ها را فعال کنیم. همچنین شهرستان باید آینده مشخصی داشته باشد و این موضوع باید از طریق آینده پژوهی شکل بگیرد.

استاندار تهران تاکید کرد: فرماندار به عنوان رئیس شورای اداری مکلف است وضعیت ۲۵ تا ۳۰ سال آینده شهرستان را در دستورکار بگذارد تا نحوه جمعیت پذیری، تأمین زیرساخت‌ها و غیره بر اساس نظام برنامه ریزی پیش برود.

فخاری با اشاره به لزوم تغییر نظام توزیع منابع اظهار داشت: در زمینه آینده پژوهی، شورای اداری و شورای برنامه ریزی باید تمرکز بر امروز و آینده شهرستان داشته باشد و نظام ذهنی باید مهندسی توأم با برنامه باشد.

وی تصریح کرد: نظام مبتنی بر برنامه از نان شب واجب تر است، چرا که در این صورت منابع را هدر نمی‌دهیم و کارمندان هدفمند می‌شوند، اما در نظام بی برنامه هیچ امری پیش نمی‌رود.

استاندار تهران با بیان اینکه وقتی مطالعه نمی‌کنیم مردم نیازهای خود را از طرق دیگری تأمین می‌کنند و بیغوله می‌سازند که تبدیل به شهرک می‌شود، افزود: باید مشخص شود که سیاست توزیع و اسکان جمعیت با کدام برنامه پیش می‌رود.

فخاری خطاب به فرماندار ملارد گفت: کشوری فکر کن، استانی برنامه بریز و شهرستانی عمل کن، همچنین دسته جمعی فکر کنیم و تحول ایجاد کنیم.

وی خاطرنشان کرد: روی موضوع اشتغال سازی در صنایع کوچک مقیاس تمرکز کنید و ظرفیت‌های جدید را شناسایی کنید و برای بخش خصوصی فراخوان بزنید چرا که سرمایه‌های سرگردان زیادی داریم.

استاندار تهران گفت: تمرکز بر بخش‌های مختلف برای سرمایه گذاری را در اولویت بگذارید، اینکه کدام بخش‌ها برای صنایع کوچک مقیاس می‌تواند سهم مشارکت مردم را افزایش دهد، استانداردسازی نیز اهمیت دارد و برای پیشران‌ها نیز باید زیرساخت استخراج شود.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید