امروز جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲

بسته رایگان خدمات دندانپزشکی برای دانش‌آموزان ابتدایی‌

پردیس - ابتکارآنلاین: مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش‌وپرورش گفت: دانش‌آموزان ابتدایی کشور در مناطق روستایی، عشایری و شهری با جمعیت زیر ۲۰هزار نفر، خدمات دندانپزشکی را با استفاده از بسته وزارت بهداشت ‌به‌صورت رایگان دریافت خواهند کرد.
کد خبر: 13016
زمان انتشار: ۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۰ بعد از ظهر -
17 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – اعظم گودرزی با اشاره به اقدامات حوزه سلامت برای دانش‌آموزان در سال تحصیلی جدید اظهار داشت: با توجه به تفاهم‌نامه‌ای که با وزارت بهداشت و درمان منعقد شده است، دانش‌آموزان ابتدایی کشور در مناطق روستایی، عشایری و شهری با جمعیت زیر ۲۰ هزار نفر خدمات دندانپزشکی را با استفاده از بسته وزارت بهداشت و درمان به‌صورت رایگان دریافت خواهند کرد.

وی افزود: سایر دانش‌آموزان در شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر جمعیت در مراکز خدمات جامع سلامت زیرپوشش وزارت بهداشت و درمان با تعرفه دولتی از خدمات دندانپزشکی بهره‌مند می‌شوند.

مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش‌وپرورش تصریح کرد: در زمان حاضر ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار سفیر سلامت در سطح کشور فعالیت می‌کنند و با توجه به کمبود مربیان و مراقبین بهداشت با ابلاغ یک‌هفته‌ای به تمامی مدارس از ظرفیت‌های تمام دانش‌آموزان به‌عنوان سفیران سلامت به‌شکل دوره‌ای استفاده می‌کنیم.

گودرزی تصریح کرد: سفیران سلامت به‌عنوان بازوان توانمند حوزه سلامت دانش‌آموزی تمامی موارد و مطالب بهداشتی را از مربی بهداشت و یا از مجری طرح که رابط سلامت مدرسه است دریافت می‌کنند و موارد سلامت‌محور را به گروه همسال خود منتقل می‌کنند.

وی یادآور شد: سفیران سلامت دارای کتاب و منبع موثق در دوره‌های ابتدایی، متوسطه اول و دوم هستند و بر مبنای سرفصل‌های کتب آموزش‌های لازم را دریافت می‌کنند و به دانش‌آموزان همسال خود منتقل می‌کنند.

مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش‌وپرورش در پایان خاطرنشان کرد: با وجود ۶ هزار مراقب سلامت در مدارس با کمبود نیرو در حوزه سلامت مواجه هستیم و با به‌کارگیری سفیران سلامت آموزش‌دیده در حوزه سلامت جای خالی مربیان بهداشت را پر خواهیم کرد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید