امروز پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲

مدرسه شهید علی‌وردی بهره‌برداری شد

اسلامشهر - ابتکارآنلاین: همزمان با افتتاح ۱۱۰ مدرسه برکت در ۲۰ استان کشور مدرسه ۱۵ کلاسه "شهید آرمان علی وردی" در روستای فیروز بهرام بخش چهاردانگه شهرستان اسلامشهر افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
کد خبر: 13116
زمان انتشار: ۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۰ بعد از ظهر -
14 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – مدرسه ۱۵ کلاسه برکت شهید “آرمان علی وردی” صبح امروز با حضور مدیرعامل بنیاد برکت، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، مدیرکل آموزش‌وپرورش شهرستان‌های استان تهران، مادر شهید آرمان علی وردی، فرماندار شهرستان اسلامشهر و مسئولان شهرستانی در روستای فیروز بهرام بخش چهاردانگه شهرستان اسلامشهر افتتاح شد.

این واحد آموزشی همزمان با افتتاح ۱۱۰ مدرسه برکت در ۲۰ استان کشور، به‌صورت ویدئو کنفرانسی توسط آیت الله محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

محمد ترکمانه در آیین افتتاح مدرسه شهید آرمان علی‌وردی درباره افتتاح همزمان ۱۱۰ مدرسه در کشور اظهار داشت: بنیاد برکت تعهد ساخت ۱۴ هزار کلاس درس را برعهده گرفته است و تاکنون ۱۰ هزار و ۷۵۰ کلاس درس ساخته و تحویل شده است.

وی با اشاره به ساخت مدرسه شهید آرمان علی‌وردی افزود: این مدرسه در اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ تخریب و طی ۵ ماه در مقطع ابتدایی ساخته و به دانش آموزان فیروز بهرام تقدیم شد.

مدیرعامل بنیاد برکت با بیان اینکه منطقه فیروز بهرام از سرانه آموزشی پایینی برخوردار است گفت: امیدواریم بتوانیم در این منطقه نیز با ساخت مدرسه سرانه آموزشی را افزایش دهیم، در تلاشی هستیم ۳ هزار مدرسه در سال ۱۴۰۳ با همکاری آموزش‌وپرورش و سازمان نوسازی تحویل دانش‌آموزان دهیم.

وی تأکید کرد: منطقه اسلامشهر با وجود اینکه در نزدیکی پایتخت قرار دارد، اما از نظر سرانه آموزشی بعد از سیستان و بلوچستان یکی از مناطق محروم در زمینه سرانه آموزشی به حساب می‌آید.

تحویل ۲۷ هزار کلاس درس به دانش آموزان با آغاز به کار دولت سیزدهم

حمیدرضا خان‌محمدی در این مراسم اظهار داشت: ما به عنوان سازمان نوسازی متولی ساخت توسعه و تجهیز مدارس هستیم، ولی از روزی که بنیاد برکت حاضر شد و در بحث مدرسه‌سازی ورود کرد برکت مدرسه‌سازی بسیار مضاعف شد. ما با کمال افتخار در کنار این عزیزان هستیم و هرجا بنیاد برکت حضور پیدا کند، برکت اعم از اشتغال، پیشرفت و آبادانی به آنجا وارد می‌شود.

وی افزود: مدرسه شهید علی‌وردی جزو مدارس مصوب رئیس‌جمهور بود که ۱۰ مدرسه نیز تا پایان مهرماه در منطقه بهارستان تقدیم دانش آموزان می‌شود.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور تأکید کرد: این مدرسه کمتر از ۱۲۰ روز تحویل شد و این مسئله را با تمام وجود می‌گوییم، یکی از مهمترین موضوعات همواره در جلسات هیئت دولت مسئله مدرسه است و خوشحالیم که بنیاد برکت بحث پیشرفت کشور در این خصوص را آغاز کرده است.

خان‌محمدی گفت: از روز آغاز به کار دولت ۵۸۰۰ طرح آموزشی و پرورشی در قالب ۲۷ هزار کلاس درس به دانش آموزان تقدیم شده، امیدوارم تا روزی که عدالت آموزشی در تمام کشور برقرار شود بتوانیم این مسیر را ادامه دهیم.

مادر شهید آرمان علی‌وردی: امیدوارم بچه‌ها با درس خواندن در این مدرسه بتوانند به پیشرفت کشور کمک کنند

در ادامه مادر شهید آرمان علی‌وردی به عنوان سومین سخنران این مراسم بیان کرد: از همه کسانی که برای ساخت این مدرسه زحمت کشیدند تشکر می‌کنم، خوشحالم که در کنار دانش آموزان هستم و میدانم که آرمان من هم در کنار شما حضور دارد. او عاشق بچه‌های کوچک بود و همیشه وقت زیادی برای بچه‌ها می‌گذاشت.

وی با بیان اینکه آرمان در مسجد محله نیز مربی بود و خیلی جدی به کار فرهنگی بچه‌ها اهمیت می‌داد گفت: آرمان همیشه می‌گفت باید طوری با بچه‌ها رفتار کرد که هدفی را برای آینده‌شان دنبال کنند، من وقتی شنیدم مدرسه‌ای به نام آرمان ساخته شده، حقیقتاً خوشحال شدم که این اتفاق افتاد و خون او پایمال نشد، امیدوارم بچه‌ها با درس خواندن در این مدرسه بتوانند به پیشرفت کشور کمک کنند.

گفتنی است امروز ۱۱۰ مدرسه با ۴۶۰ کلاس درس در مناطق محروم کشور و با سرمایه‌گذاری ۵۷۸ میلیارد تومانی ستاد اجرایی فرمان امام به بهره‌برداری رسید که مدرسه ۱۶ کلاسه شهید مدافع امنیت “آرمان علی‌وردی” در روستای فیروز بهرام اسلامشهر یکی از ۱۱۰ مدرسه است

ساخت این واحد آموزشی اردیبهشت‌ماه امسال با ۲۸ میلیارد تومان با مشارکت بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام و اعتبارات مصوبات سفر رئیس‌جمهور به اسلامشهر ساخته شده است.

مدرسه برکت شهید آرمان علی وردی دارای ۱۵ کلاس درس، ۴ اتاق اداری و آزمایشگاه با زیر بنای ۱۶۰۰ متر مربع و در زمینی به مساحت ۴۵۰۰ مترمربع با همکاری سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور ساخته و آماده تحصیل دانش آموزان در روستای فیروز بهرام بخش چهاردانگه شهرداری اسلامشهر شده است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید