امروز جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲

مرکز درمان ناباروری در بیمارستان فیروزآبادی شهرری به بهره‌برداری رسید

ری - ابتکارآنلاین: اولین مرکز درمان ناباروری سطح سه کشور در بیمارستان فیروزآبادی شهرری با حضور تولیت حرم عبدالعظیم حسنی (ع) و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز یکشنبه افتتاح شد.
کد خبر: 13259
زمان انتشار: ۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۷ بعد از ظهر -
20 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور در بیمارستان فیروزآبادی شهرری مرکز درمان ناباروری سطح سه این بیمارستان به وسعت ۷۷۰ متر مربع با امکانات ۶ تخت، ۲ اتاق عمل و بخش‌های جنین شناسی و آندرولوژی را افتتاح کرد.

وزیر بهداشت همچنین بخش‌های اورژانس اطفال به مساحت ۱۶۰ متر مربع و ۶ تخت، مراقبت های ویژه (ICU) به مساحت ۲۷۰ متر مربع و ۱۱ تخت، آنژیوگرافی به مساحت یکهزار مترمربع، پنج تخت و اتاق عمل قلب باز و سالن همایش های بیمارستان فیروزآبادی به مساحت ۲۱۲ متر مربع و گنجایش ۱۲۰ نفر را افتتاح کرد.

براساس این گزارش، برای راه اندازی این بخش ها در مجموع ۹۹۵ میلیارد ریال هزینه شده است.

در آیین افتتاح این بخش‌ها که حجت الاسلام سید علی قاضی عسکر تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع)، سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان ری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران، رئیس و مدیران بیمارستان فیروزآبادی، مسئول موقوفات آیت الله فیروزآبادی و شهردار منطقه ۲۰ تهران (شهرری ) نیز حضور داشتند از تندیس آیت الله فیروزآبادی واقف این بیمارستان نیز در مقابل ساختمان جدید بیمارستان رونمایی شد.

مرحوم آیت الله سیدرضا فیروزآبادی از رجال سیاسی، مذهبی معاصر و نماینده مجلس شورای ملی در سال ۱۳۰۹ زمینی به مساحت ۵۲ هزار متر مربع را در شهرری برای ساخت بیمارستان وقف کرد که در سال ۱۳۱۳ تبدیل به بیمارستان فیروزآبادی و یکی از بزرگترین و قدیمی ترین بیمارستان های کشور شد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید