امروز جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲

سند یک هزار هکتار از زمین‌های ملی فیروکوه به‌نام دولت صادر شد

فیروزکوه - ابتکارآنلاین: مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران از صدور و دریافت سند تک برگی برای بیش از یک هزار هکتار زمین ملی در شهرستان فیروزکوه به نام دولت خبر داد.
کد خبر: 13333
زمان انتشار: ۱۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۰ بعد از ظهر -
17 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – رضا بیانی روز سه شنبه در این باره گفت: مالکیت دولت با دریافت سند کاداستر (سند تک برگی) به میزان ۱۶ میلیون و ۴۸۸ هزار و ۴۷۶ متر مربع در پلاک آهنک شهرستان فیروزکوه با همت رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری و همکاری اداره ثبت اسناد و املاک این شهرستان به منظور جلوگیری از زمین‌خواری و تعرض به انفال و بیت المال متعلق به مردم دارای سند کاداستر (تک برگی) تثبیت شد.

وی اظهار داشت: با دریافت سند زمین های ملی و مستثنیات کاملاً منفک و مشخص می شود از این رو ضمن تثبیت حقوق و مالکیت دولت، از تجاوز و تصرف به عرصه های ملی و بیت المال جلوگیری شده و زمینه بسیاری از مشکلات و سوء استفاده های احتمالی کاهش می یابد.

این مسئول از هموطنان درخواست کرد، با رعایت اصول حفظ و نگهداری منابع طبیعی، از آسیب رساندن به درختان، جنگل ها، مراتع و دیگر عناصر طبیعت و آلوده کردن محیط زیست خودداری کرده و ضمن پاسداشت طبیعت و پرهیز از آلودگی و تخریب عرصه‌های طبیعی، در صورت مشاهده هرگونه تخریب، تصرف و آتش سوزی های احتمالی در عرصه های جنگلی، مرتعی و اراضی ملی مراتب را فوراً از طریق شماره تلفن ۱۵۰۴و سامانه ۱۳۹به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

قانون جامع حدنگار (کاداستر) در سال ۱۳۹۳ با هدف مبارزه با پدیده زمین خواری و جلوگیری از تعرض به اراضی ملی و حفط بیت المال و منافع دولت در مجلس تصویب شد.

این قانون، شامل مجموعه فعالیت‌های تهیه نقشه با استفاده از عکس‌ها و تصاویر زمینی، دریایی، هوایی، ماهواره ای، تبدیل رقومی عکس‌ها و تصاویر، عملیات زمینی نقشه برداری، ویرایش و تکمیل نقشه‌های زمینی و تطبیق نقشه با وضعیت واقعی و موجود املاک و اضافه کردن کلیه اطلاعات ثبتی، حقوقی و توصیفی و کنترل نهائی و به‌روزرسانی آن است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید