امروز جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲

هشدار هواشناسی یزد: سرما در راه است، محصول پسته‌ را سریع‌تر برداشت کنید

یزد - ابتکارآنلاین: کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی یزد از کاهش پنج تا هشت درجه‌ای دمای هوا و وزش باد شدید طی دو روز آینده در این استان خبر داد و از کشاورزان خواست باقی مانده محصول پسته را هر چه سریع‌تر برداشت کنند.
کد خبر: 13366
زمان انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۰ بعد از ظهر -
21 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – سید عباس میرحسینی گفت: بر اساس توصیه های هواشناسی کشاورزی استان با توجه به هشدار زرد وزش باد شدید پنجشنبه و کاهش قابل ملاحظه دما بین پنجش تا هشت درجه سانتیگراد در روز جمعه در سطح استان یزد، کشاورزان در این زمینه اقدام کنند.

وی اظهار داشـت: محلول پاشی درختان میوه برداشت نشده با محلول نیترات پتاسیم یا نیترات کلسیم یا سولفات پتاسیم بین ۷۲ تا ۲۴ ساعت قبل از وقوع سرما نیز توصیه می شود.

وی همچنین از کشاورزان خواست کود آبیاری با کودهای حاوی پتاسیم، یک هفته تا ۳ روز قبل از سرما را در دسترو کار قرار دهند، محلول پاشی اسیدهای آمینه و نیترات آمونیوم در روز وقوع سرما را فراموش نکنند، محافظت از استحکام سازه گلخانه ها و مسدود کردن پنجره گلخانه‌ها در زمان وزش باد شدید را به خاطر بسپارند و سرویس و اماده سازی سیستم گرمایشی گلخانه ها را حتما در دستور کار خود قرار دهند.

بارش سالانه باران در استان خشک و نیمه خشک یزد بیش از ۶۰ میلیمتر اعلام شده است.

(منبع: ایرنا)

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید