امروز پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲

دستگیری اراذل و اوباش در غرب استان تهران۱۶۰درصد افزایش داشته است

شهریار- ابتکارآنلاین: فرمانده انتظامی غرب استان تهران گفت: دستگیری اراذل و اوباش در غرب استان تهران طی شش ابتدایی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۶۰ درصد افزایش داشته است.
کد خبر: 13459
زمان انتشار: ۱۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۲ قبل از ظهر -
13 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – سردار کیومرث عزیزی صبح شنبه در مراسم صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی غرب استان تهران که با حضور مسئولان برگزار شد اظهار داشت: ما حافظ امنیت حاصل از مشارکت مردم و اقدام به موقع دستگاه‌ها در راستای وظایف مسئولین در همه سازمان‌ها و نهادها هستیم و باید بگوییم که نیروی انتظامی علی رغم توان مناسبی که دارد خود را حافظ امنیت می‌داند.

وی با اشاره به شعار امسال هفته فراجا که «شهروند قانون مدار، پلیس خدمتگزار» است گفت: تعریف شهروند این است که در برابر قانون تسلیم و حقوق خود و دیگران را بشناسد و انجام دهد و به حقوق دیگران احترام بگذارد و پلیس در خدمت شهروند با این مشخصات است.

عزیزی افزود: با رعایت آحاد مردم و پای کار بودن پلیس وضعیت امنیتی و وقوع جرایم دطی شش ماه اخیر در غرب استان تهران دارای وضعیت مناسبی بوده است و در همین راستا به توفیقات بسیار خوبی دست یافته ایم چنانکه موفق شدیم نرخ رشد جرم را کم و میزان جرایم را دو درصد کاهش دهیم.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران با بیان اینکه میزان دستگیری‌ها در حوزه‌ها شرارت و رذالت‌ها طی ۶ ماه اخیر نسبت به مدت مشابه سال گذشته به میزان ۱۶۰ درصد افزایش داشته است عنوان داشت: در مدت مذکور موفق به افزایش ۷۴ درصدی کشفیات مواد مخدر و رشد در همه مؤلفه‌ها از جمله دستگیری معتادان و برخورد با خرده فروشان و باندهای قاچاق شده ایم.

عزیزی بیان داشت: نیروی انتظامی در شش ماه اخیر سال جاری در حوزه جمع آوری سلاح‌های غیر مجاز و معرفی کسانی که استفاده سلاح داشته اند اقدامات بسیار خوبی داشته است.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران در ادامه به کاهش تلفات تصادفات که فراجا امسال آن را ۱۰ درصد به عنوان شاخص قرار داده بود اشاره کرد و اظهار داشت: با رعایت مردم و تلاش مستمر پلیس را ه شاهد کاهش ۳۰ درصدی تلفات و تصادفات بوده ایم که امیدواریم این دستاورد را در ماه‌های آینده حفظ کنیم.

وی گفت: طی نیمه ابندایی سال جاری در پاکسازی مناطق آلوده به جرایم مختلف مثل سرقت و مواد مخدر و جمع آوری اراذل و اوباش و مال خرها ۸۰۰ طرح اجرا و برای پاکسازی مناطق و محلات جلسات متعددی در کلانتری‌ها برگزار شده همچنین در خصوص فضای مجازی نیز توسط پلیس فتا حوزه‌های مختلف جرم انگاری و احصا شده تابرخورد آنی صورت بگیرد و مردم ۲۴ ساعته دغدغه‌ها را به پلیس فتا ارجاع دهند.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید