امروز پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲

بهره‌برداری از پد جدید اورژانس هوایی محلات تا پایان ۱۴۰۲

مرکزی - ابتکارآنلاین: مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان محلات گفت: مجوز مجتمع عالی سلامت شهرستان توسط وزارت بهداشت صادر شده و از بهمن ماه ۲۵ دانشجو در دو رشته پرستاری و فوریت‌های پزشکی پذیرش خواهد شد.
کد خبر: 13845
زمان انتشار: ۲۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۰ بعد از ظهر -
16 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – مسعود مظلومی چهارشنبه ۲۶ مهرماه در جلسه شورای اداری شهرستان محلات که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با اشاره به عمر ۱۵ تا ۲۰ ساله نظام پزشک خانواده در کشور، اظهار کرد: با توجه به تسریع اجرای این طرح در دولت فعلی، از یک ماه پیش عملیات اجرایی خانواده و نظام ارجاع در شهرستان محلات آغاز شده است.

وی ادامه داد: در این طرح به ازای هر ۳۰۰۰ نفر یک پزشک در شهرستان در نظر گرفته خواهد شد. از این طریق هزینه‌ها برای سه دهک اول کاملا رایگان است و برای دهک‌های بعدی، ۱۵ درصد هزینه‌ها بر عهده خود فرد خواهد بود. این امر مستلزم مراجعه پزشک خانواده است و در مجموع، موجب کاهش چشمگیر هزینه‌های درمانی خواهد شد.

وی با اشاره به وجود مشکلاتی در زمینه اورژانس پیش بیمارستانی در شهرستان محلات، گفت: پیگیر راه‌اندازی پایگاه دوم اورژانس شهرستانی بودیم که در محل فعلی پایگاه امین مستقر خواهد شد. همچنین طی یک ماه آینده مراکز جامع سلامت امین و آزادگان به بهره‌برداری خواهند رسید.

مظلومی با اشاره به صحبت‌هایی مبنی بر تاخیر اورژانس در رسیدن به محل در شهر محلات، افزود: بر اساس استاندارد بین‌المللی زمان رسیدن اورژانس محل در نقاط شهری حدود هفت و نیم دقیقه و در جاده ۱۵ دقیقه است. با وجود کمبود پایگاه در سطح شهرستان محلات، این زمان در سطح شهرستان محلات در اکثر مواقع طبق استانداردها است.

وی در خصوص پد اورژانس هوایی شهرستان نیز گفت: شائبه‌هایی به وجود آمده مبنی بر قرار داشتن فوندانسیون یک ساختمان در نزدیکی محل پد فعلی که در اداره راهداری شهرستان قرار دارد، پس از بازدید کارشناسان، مشکل ظرف مدت ۴۸ ساعت برطرف شده و در حال حاضر اورژانس هوایی مشکلی برای فرود در این پد ندارد.

مظلومی اظهار کرد: جانمایی پد جدید در کنار بیمارستان جدید الاحداث شهرستان محلات انجام شد و پس از تایید و انجام اقدامات اولیه، پیش‌بینی می‌شود طی ماه‌های آینده و تا پایان سال راه‌اندازی شده و به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان محلات تصریح کرد: از ابتدای سال شهرستان با مشکلاتی در حوزه متخصصین زنان و اطفال مواجه بود. با توجه به رایزنی‌ها و مذاکرات انجام شده و همراهی موسسه غدیر ولایت از چهار ماه پیش دو متخصص اطفال به مدت ۴ روز در هفته در شهرستان حضور دارند. طی ۱۵ روز گذشته دو متخصص اطفال ضریب K نیز به مجموعه پزشکان شهرستان افزوده شده‌اند.

وی با اشاره به توزیع متخصصین ضریب K طی آبان یا آذرماه هر سال توسط وزارت بهداشت گفت: طی یک ماه گذشته متخصص زنان نیز به مدت ۲۳ روز در ماه در شهرستان حضور دارد و طی یک ماه آینده مشکل کاملا مرتفع خواهد شد. در حال حاضر نیز ۱۲ نوع تخصص در شهرستان حضور داشته و در حال انجام خدمت هستند. طی روزهای آینده یک متخصص ارتوپد دیگر نیز به ظرفیت شهرستان افزوده خواهد شد. البته در آبان و آذر ماه تعداد این متخصصین افزایش پیدا خواهد کرد.

وی ادامه داد: مجوز مجتمع عالی سلامت شهرستان توسط وزارت بهداشت صادر شده و از بهمن ماه ۲۵ دانشجو در دو رشته پرستاری و فوریت‌های پزشکی پذیرش خواهد شد. پیگیری خرید دو دستگاه ام آر آی و سی آر انجام شده و طی چند ماه آینده به شهرستان وارد خواهد شد. طی یک ماه گذشته تعداد پزشکان اورژانس بیمارستان در روزهای تعطیل به دو نفر افزایش یافته تا با توجه به حجم مراجعات، رضایت شهروندان فراهم شود.

سیدحسین حسینی، فرماندار محلات نیز با محکوم کردن اقدامات وحشیانه رژیم غاصب صهیونیستی در غزه، اظهار کرد: اتفاقات این چند روز اخیر به خوبی خوی وحشی‌گری و اقدامات اسلام ستیزانه این رژیم را آشکار کرد و نشان داد که آنها در مسیر نسل کشی مسلمانان که توسط بزرگانشان ترسیم شده، در حال حرکت هستند.

وی با تقدیر از اقدامات سپاه ناحیه محلات در بزرگداشت هفته دفاع مقدس ادامه داد: با توجه به بازخوردهای گرفته شده علی رغم آماده نبودن بسیاری از زیرساخت‌های پادگان، این برنامه‌ها در سطح بسیار بالایی انجام شد. اگر تصمیم و اراده‌ای برای انجام کار باشد، می‌توان اقدامات بزرگی را در مدت زمان کوتاه و محدود انجام داد.

وی با اشاره به شهادت بیش از ۵۰ نفر از نیروهای فراجا در سال جاری افزود: این مسئله نشان دهنده ایثارگری نیروهای فراجاست که همواره آماده فدا کردن جان خود در راه کشور هستند.

وی در خصوص مشکلات شبکه بهداشت و درمان شهرستان گفت: بسیاری از این مشکلات در حوزه شهرستان نبوده و وابسته به موضوعاتی از قبیل بودجه، امکانات و نیرو است.

حسینی با اشاره به بازدیدهای سرزده از ادارات شهرستان گفت: این بازدیدها در راستای بررسی مشکلات و بهبود کیفیت خدمت دستگاه‌های اجرایی به مردم است. اگرچه در برخی مواقع مشکلات قانونی، توان خدمت بهتر را از مسئولان گرفته است اما می‌توان با روی گشاده با مردم مواجه شد.

وی با تاکید بر عدم استفاده از خودروهای دولتی در ساعات غیراداری اظهار کرد: تسریع در پاسخگویی به مکاتبات اداری، عدم استفاده از امکانات دولتی در انتخابات، حضور روسای ادارات در جلسات شورای اداری و امضای صورت جلسات کارگروه‌ها نیز از نکاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به برخی گلایه ها مبنی بر حضور کمرنگ مسئولین در شهر نیم‌ور ادامه داد: با هدف دسترسی بهتر مردم به مسئولین در حال برنامه‌ریزی تشکیل میز خدمت به منظور حضور روسای دستگاه‌ها در نقاط مختلف شهری و روستایی هستیم تا مردم شاهد حضور دولتمردان در کنار آنها و پاسخگویی آنها باشند.

سرپرست فرمانداری شهرستان محلات با تاکید بر خودحفاظتی مسئولان و کارمندان اظهار کرد: در جلسه پیشین شورای اداری مقرر شده بود تا دستگاه‌ها سه چالش اصلی پیش روی خود را اعلام کنند که بسیاری از دستگاه‌ها تاکنون نسبت به اعلام این موارد اقدام نکردند که ضروریست به سرعت این موارد را مطرح کنند.

حجت‌الاسلام حسن حاج‌رضایی، امام جمعه نیم‌ور نیز در این جلسه با تسلیت جنایات رژیم صهیونیستی در غزه با اشاره به روایاتی از ائمه، گفت: در چند روز اخیر جنایت‌های بسیاری علیه مردم مظلوم غزه صورت گرفته و بیمارستان که در تمام کشورها و در تمام جنگ‌ها امن‌ترین نقطه محسوب می‌شود، این گونه مورد حمله وحشیانه قرار می‌گیرد اما آنچنان که باید مورد توجه رسانه‌ها قرار نمی‌گیرد. اگر انسان در قبال خون‌هایی که به ناحق روی زمین گرفته می‌شود موضعی نگرفته صحبتی نکند و اقدامی انجام ندهد در محضر خداوند متعال مسئول خواهد بود.

وی ادامه داد: یکی از بنیان‌های انقلاب اسلامی دفاع از مظلوم در سرتاسر عالم است. امروزه نمونه بارز این مظلومیت، مردم فلسطین و غزه هستند. با وجود اینکه ۵۸ کشور اسلامی در سرتاسر جهان وجود دارد هیچ کدام از این کشورها از حق وتو برخوردار نیستند که تمام این‌ها به چند دستگی در کشورهای اسلامی برمی‌گردد.

وی با اشاره به قرار گرفتن اکثریت منابع نفت و گاز جهان در محدوده کشورهای اسلامی گفت: اگر تمام این کشورها بر محور اهل بیت و قرآن گرد هم می‌آمدند و یک حرف واحد را می‌زدند، قدرت بسیاری پیدا می‌کردند.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید