امروز پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲

عملیات اجرایی بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور بزودی در راین کرمان آغاز می‌شود

کرمان - ابتکارآنلاین: نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی از آغاز عملیات اجرایی بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور فردا (پنجشنبه) با حضور معاون وزیر صمت در بخش راین از توابع استان کرمان خبر داد.
کد خبر: 13846
زمان انتشار: ۲۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۸ بعد از ظهر -
12 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – محمدرضا پورابراهیمی با بیان اینکه از سال گذشته پیگیری های لازم برای ایجاد بزرگترین ظرفیت تولید برق تجدیدپذیر از طریق ایجاد شهرک های تخصصی در دستور کار قرار گرفت افزود: با توجه به اینکه شهرستان کرمان به دلیل موقعیت جغرافیایی و تابش نور خوشید از وضعیت منحصربه فردی برخوردار است اقدامات لازم به منظور اخذ مجوز برای ایجاد بزرگترین شهرک تخصصی برق تجدیپذیر کشور در شهر راین در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: در ابتدا هماهنگی با سازمان شهرک های صنعتی انجام شد و موافقت این مجموعه و پیگیری های لازم برای اخذ مجوز در سطح ملی و استانی در دستور کار قرار گرفت.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: خوشبختانه با پیگیری های مستمر موافقت برای واگذاری زمین، اخذ مجوزهای زیست‌محیطی که بیشترین زمان را به خود اختصاص داد و سایر زیرساخت های مرتبط و اخذ مجوزهای مربوطه در هفته جاری به پایان رسید و فردا با حضور معاون وزیر صمت و رییس سازمان شهرک های صنعتی عملیات اجرایی این طرح در راین آغاز خواهد شد.

وی افزود: این ظرفیت در قالب تولید حدود ۴۰۰ مگاوات برق تجدیدپذیر در زمینی به مساحت ۷۰۰ هکتار در شمال شرقی راین بنا خواهد شد که با توجه به ظرفیت سرمایه گذاری بخش خصوصی و نرخ بازده بالا پیش بینی می شود در بازه زمانی بالا کل مجموعه اختصاص یافته از طریق متقاضیان بخش خصوصی مورد بهره برداری قرار گیرد.

دکتر پورابراهیمی ادامه داد: این ظرفیت می تواند علاوه بر ایجاد اشتغال در راین این شهر را به شهر نمونه انرژی خورشیدی در کشور تبدیل کند.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید