امروز پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲

۳ هزار قلاده حیوان بی‌صاحب در اسلامشهر ساماندهی شدند

اسلامشهر - ابتکارآنلاین: رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری اسلامشهر، از ساماندهی حدود سه هزار قلاده حیوان بلاصاحب از ابتدای سالجاری تا نیمه مهرماه در این شهر خبر داد.
کد خبر: 13962
زمان انتشار: ۳۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۰ قبل از ظهر -
15 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – بهزاد بذرگری روز یکشنبه در این باره اظهار داشت: موضوع ساماندهی حیوانات بلاصاحب به چالشی بزرگ در سطح کشور تبدیل و پس از گذشت سالها مدیریت شهری درگیر مسئله ساماندهی حیوانات بلاصاحب شده است، همچنان تمام اقدامات در حد یک آیین نامه بوده و قانونی که بتوان تمامی نهاد های ذیربط را پای کار آورد تدوین نشده است.

وی افزود سازمان بهداشت جهانی در گزارشی روش عقیم سازی را موثرترین روش کم کردن جمعیت این گونه حیوانات می داند که مثال آن تجریه کشور بوسنی است که این کشور توانست طی پنج سال، جمعیت سگ های بلاصاحب را از ۱۶ هزار به پنج هزار کاهش قلاده دهد و تجربه موفقی در این زمینه داشته است.

بذرگری در پایان ضمن اشاره به این موضوع که با ورود جدی شهرداری های اطراف شهرستان اسلامشهر، موضوع کنترل سگ های بلاصاحب قابل حل است، خاطرنشان کرد: در اسلامشهر برنامه اجرایی به روش مورد تاکید WHO (سازمان بهداشت جهانی ) با عنوان CNVR (زنده گیری، عقیم سازی، واکسیناسیون و رهاسازی) به صورت مستمر درحال انجام است.

این مسئول خاطرنشان کرد: شهرداری اسلامشهر تنها مرکز تائید شده ساماندهی سگ های بلاصاحب را در سطح شهرستان دارد که این مسئله باعث می شود بسیاری از شهرداری ها استان تهران برای پاک کردن صورت مسئله و رهایی از هزینه های مربوطه به رهاسازی سگ های خود در داخل اسلامشهر اقدام کنند.

وی یادآور شد: شهروندان در صورت مشاهده این موضوع و یا موضوعات مربوط به ساماندهی حیوانات بلاصاحب می توانند با سامانه ۱۳۷ شهرداری اسلامشهر تماس حاصل کنند.

شهرستان اسلامشهر با ۶۰۰ هزار نفر در جنوب غرب پایتخت واقع شده است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید