امروز یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲

جبهه مقاومت با وجود غده سرطانی اسراییل در اوج اقتدار است

مشهد – ابتکارآنلاین: مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی گفت: امروز جبهه مقاومت با وجود مظلومیت مردم غزه و فلسطین و جنایت رژیم کودک‌کش و غده سرطانی اسراییل، در اوج اقتدار است.
کد خبر: 14006
زمان انتشار: ۱ آبان ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۰ بعد از ظهر -
21 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از مهر- سردار حسینعلی یوسفعلی زاده ظهر دوشنبه در مراسم تجلیل از اصحاب رسانه فعال در حوزه دفاع مقدس و مقاومت و اعلام همبستگی با ملت مظلوم فلسطین و گرامیداشت شهدای خبرنگار جبهه مقاومت در مشهد اظهار کرد: امروز جبهه مقاومت با وجود مظلومیت مردم غزه و فلسطین و جنایت پیشگی رژیم کودک‌کش و غده سرطانی اسراییل، در اوج اقتدار است. این منطق که در طول تاریخ، دولت غاصب صهیونیستی تا به امروز چنین شکستی را تجربه نکرده اغراق آمیز نیست. این روزها اعتراض در داخلی اراضی اشغالی علیه اسراییل جدی شده و بیشتر هم خواهد شد. قطعاً ما مسلمانان راضی به آسیب دیدن غیرنظامیان نیستیم اما ساکنین شهرک‌های اشغالی همگی مسلح‌اند.

جریان رسانه باید حقایق جبهه مقاومت را نشان بدهد

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی با تاکید بر اینکه جریان رسانه باید حقایق جبهه مقاومت را نشان بدهد گفت: باید هم معصومیت‌ها را نشان بدهیم هم قوت‌ها و ابتکار عمل‌ها را بیان کنیم. اگر ما دائماً مصیبت را نشان بدهیم، روحیه جامعه تخریب می‌شود. هم باید جنایات افشا شود و هم توانمندی‌ها بیان شود. این روزها به این مهم‌ترین و فوری‌ترین مساله جهان اسلام بپردازید. امروز خط مقدم جبهه مقاومت فلسطین است.

وی گفت: دیروز ارتش اسراییل اولین موج ورود به اراضی غزه آغاز کرده و بلافاصله با مقاومت سرسختانه و پاسخ کوبنده رزمنده‌های حماس مواجه شده است. اگر رژیم صهیونیستی جرأت کند وارد این مرحله از عملیات شوند گور خودشان را کندند. تاکنون حدود ۱۰ درصد نیروی مقاومت به کارگیری شده، آن هم بدون احتساب توان جمهوری اسلامی. اگر کل ظرفیت و توان به کارگیری شود آتشی به خیمه دشمن خواهد افتاد که جمع نخواهد شد.

یوسفعلی زاده افزود: امروز یکی از عرصه‌های مهم جنگ ترکیبی دشمن، عرصه رسانه است. امروز با تکیه به فضاهای رسانه‌ای گوناگون، این فضا از سوی دشمن در راستای عملی کردن اهداف جنگ ترکیبی استفاده می‌شود. فضای مجازی یک دنیا فرصت است و بی نهایت تهدید و این جمله خود نشان دهنده عمق این مساله است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی ادامه داد: وظیفه ما این است که در تقابل با تهدیدها برآییم و با فرصت سازی تهدیدها را خنثی کنیم. با عملیات بزرگ رسانه‌ای، خبری و تبلیغی جهاد تبیین، می‌توانیم با تلاش گسترده دشمن در حوزه عملیات روانی و جنگ فرهنگی که این روزها جریان دارد مقابله کنیم. هزاران دروغ در ساحت رسانه جریان دارد. از سوی دشمن ستادهای عملیاتی و مراکز اجرا فعالند تا دروغ بسازند و گاهی این دروغ‌ها آنقدر تکرار شده که بر لسان مردمی که دلشان پر از شوق مبارزه با اسراییل است، شنیده می‌شود.

وی در مورد ابهاماتی که در خصوص جنگ فلسطین و رژیم صهیونیستی در فضای مجازی ایجاد شده گفت: گفته می‌شود چرا فلسطین وقتی توان ندارد جنگ را شروع می‌کند. این یعنی ۷۰ سال ظلم و ستم را نمی‌بینند و وقتی کارد به استخوان مظلوم رسید و از خود دفاع کرد، او را مقصر می‌دانند. گویی رژیم صهیونیستی ۷۰ سال زندان روباز تشکیل نداده و زنان و کودکان بی‌دفاع را نکشته است. این سوالات آنقدر از سوی دشمن جریان می‌یابد که جوانان و نوجوانان ما نیز متأثر می‌شوند.

کار گسترده در تقابل با جریان دشمن

یوسفعلی زاده گفت: لازمه مقابله با این ابهامات کار گسترده در تقابل با جریان دشمن است. رهبری نیز در فرمایشات خود بارها به این ابهامات پاسخ می‌دهند. وقتی دشمن در رسانه اینگونه مطرح می‌کند که بمباران بیمارستان غزه از سمت نیروهای حماس صورت گرفته، لازمه مقابله با این دروغ گفت‌وگوی صریح و شفاف با جامعه است. باید جهاد تبیین و آگاه سازی صورت بگیرد. جهاد تبیین که اقدامی فوری و واجب تلقی می‌شود برای این است که در شرایطی که جای ظالم و مظلوم عوض می‌شود، بتوانیم از حقوق مظلومین دفاع کنیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی به نقش مهم رسانه‌ها در حوزه مقاومت اشاره کرد و گفت: ما باید در روایت‌گری پیشتاز باشیم و اجازه ندهیم دشمن روایت‌های دروغ را جا بیندازد. در حوزه الگوسازی، باید از حماسه سازان حماس و رزمندگان مقاومت و الگوهای این راهبرد مؤثر و کارآمد الگو پردازی کنیم. امروز ما به چشم و با علم و یقین می‌بینیم که راهبرد مقاومت جای خودش را باز کرده است. ارتشی که سال‌ها به دروغ شکست‌ناپذیر و غیرقابل نفوذ و دارای ویژگی‌های آهنین شناخته می‌شد، توسط یک گروه در محاصره هیمنه پوشالی‌اش به چالش کشیده و شکست به او تحمیل شد.

وی افزود: اینجا باید الگوهای مقاومت پیش چشم جهانیان نمایان شوند. امروز نیروی مقاومت در قلب جهان کفر هم طرفدارانی دارد و افراد در کشورهای مختلف با به دست گرفتن پرچم فلسطین اعلام هویت و جنایات رژیم منحوس اسرائیل را محکوم می‌کنند.

پیشینه ظلم‌های اسراییل را برای مردم بازگو کنید

یوسفعلی زاده با تاکید بر اینکه رسانه باید در حوزه تولید محتوای فاخر و اثرگذار فعال باشد گفت: در حوزه ارائه اسناد و سوابق و خوانش پیشینه‌های ظلم و ستم صهیونیست فعال شوید و روایت صحیح را به مردم ارائه کنید.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی تاکید کرد: ما باید جامعه هدفمان را بیشتر بشناسیم، نسل جوان و نوجوان جامعه ما آماج عملیات روانی دشمن و جنگ گسترده فرهنگی هستند. باید هم جامعه هدف را بشناسیم هم برای او کار کنیم.

وی در ادامه بیان کرد: امروز جبهه مقاومت از جمهوری اسلامی ایران شاید تقاضای اعزام سرباز و رزمنده نداشته باشد که ندارد، اما تقاضای حمایت دقیق و عمیق به خصوص در حوزه رسانه دارد.

یوسفعلی زاده با تاکید بر اینکه باید جامعه را مدام از عضویت در گروه‌ها و فضاهایی که مخاطرات اخلاقی و اعتقادی را به وجود می‌آورد پرهیز دهیم گفت: این خطر بیخ گوش تمام نسل امروز است. باید افراد را از نشر اخبار غیرموثق و بدون تحقیق پرهیز بدهیم. همچنین باید کوشش کنیم فضایی در چهارچوب ادب برای گفت‌وگو در فضای مجازی ایجاد کنیم.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید