امروز جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲

مالکیت دولت در ۱۵ هکتار بستر رودخانه‌های شمیرانات تثبیت شد

شمیران – ابتکارآنلاین: مدیر امور منابع آب تهران و پردیس گفت: سند مالکیت برای بخشی از بستر رودخانه های عبدل آباد، ولنجک و درکه به منظور تثبیت مالکیت و برای اعمال حاکمیت جهت جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک شمیران اخذ شد.
کد خبر: 14032
زمان انتشار: ۲ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۰ بعد از ظهر -
42 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – وحید مرادی نسب روز سه شنبه در نشست با اداره ثبت اسناد و املاک شمیران اظهار داشت: با دریافت سند مالکیت برای اراضی بستر مجاری آب های سطحی اساساً با تثبیت مالکیت دولت به تولیت وزارت نیرو (شرکت آب منطقه ای تهران) هر گونه سوء استفاده احتمالی برای تصرفات بستر و حریم منتفی خواهد شد و امور آب در نقش حاکمیتی خود با هر گونه تخلف و تصرف مطابق با قانون برخورد لازم را به عمل خواهد آورد.

وی افزود: به دلیل وقوع این بخش از رودخانه های پیش گفته در محدوده داخل شهر تهران به منظور پیشگیری از تصرف غیرمجاز و جلوگیری از سودجویی متصرفان، صدور این اسناد در حفظ مالکیت بستر رودخانه و جلوگیری از تجاوز به آن دارای اهمیت بالایی است.

این مسئول خاطرنشان کرد: بر اساس تفاهم نامه وزارت نیرو و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و جلسات استانی و شهرستانی برگزار شده با دبیرخانه شورای حفظ حقوق بیت المال و همچنین پیگیری های مستمر انجام شده توسط امورآب تهران و پردیس مقرر است در چارچوب ضوابط و مقررات جاری در خصوص اخذ سند مالکیت برای بستر رودخانه های واقع در شهرستان تهران و پردیس در حوزه عملکرد این امور اقدام شود.

مدیر امور منابع آب تهران و پردیس یادآور شد: با پیگیری های ویژه به عمل آمده توسط همکاران حقوقی این امور نسبت به اخذ ۶ فقره سند مالکیت برای بخشی از بستر رودخانه های ولنجک ، درکه و عبدل آباد به مساحت ۱۵ هکتار صادر شد.

حوزه عملکرد شرکت آب منطه ای تهران با وسعتی حدود ۱۹۶ هزار و ۵۰۰ کیلومترمربع از سمت شمال به کوههای البرز و ازشرق به استان سمنان و از طرف غرب به استان قزوین و از جنوب به استان های قم و مرکزی محدود می شود که جمعیتی حدود ۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار نفرا را تحت پوشش دارد.

حوزه عملکرد این شرکت شامل کل استان تهران وحوزه آبریز سد لار دراستان مازندران و از محدوده های مطالعاتی اشتهارد، قطعه چهار، هشتگرد ، تهران – کرج، ورامین دماوند، لواسانات، فیروزکوه و هومند آبسرد تشکیل شده است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید