امروز جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲

۲ هزار و ۳۱۴ بیمار خاص رباط کریمی زیرپوشش بیمه سلامت هستند

رباط کریم - ابتکارآنلاین: فرماندار رباط کریم با بیان ارائه خدمات جدید درمانی در دولت سیزدهم برای کاهش پرداخت از جیب مردم، گفت: هم اینک ۲ هزار و ۳۱۴ بیمار خاص و سخت درمان در این شهرستان زیرپوشش بیمه سلامت قرار دارند که تمام هزینه‌های درمانی آنها پرداخت می‌شود.
کد خبر: 14065
زمان انتشار: ۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۲ بعد از ظهر -
14 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – امید احمدی روز چهارشنبه در آیین افتتاح شعبه بیمه سلامت شهر پرند، ظهار داشت:یکی از اهداف مهم دولت سیزدهم برقراری عدالت اجتماعی در همه زمینه ها و بهره‌مندی عموم مردم از خدمات دولت و به نوعی توزیع عادلانه امکانات بوده است که در این میان خدمات بهداشتی و درمانی به خاطر تاثیرگذاری که بر سلامت جامعه دارد از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی افزود: در راستای برقراری عدالت اجتماعی و با توجه به افزایش جمعیت شهر پرند می طلبد تا خدمات در همه حوزه ها در آن مستقر شود و همه تلاش خود را به کار می گیریم تا با ارتقای زیرساخت ها این قابلیت ها را به شهر اضافه کنیم.

احمدی با اشاره به نشان دار شدن بیماران خاص و سخت درمان (صعب العلاج) در سامانه بیمه سلامت تاکید کرد: در همین راستا ۲ هزار و ۳۱۴ نفر از این بیمار ان در شهرستان رباط کریم تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند که با این اقدام شاهد کاهش قابل توجه و در برخی موارد هزینه های درمان این بیماران به صفر رسیده است.

فرماندار رباط کریم ادامه داد: در بحث رایگان شدن بیمه دهک های یک تا پنج، کاهش پرداخت حق بیمه دهک های ۶ تا ۹ را داشتیم و همچنین خدمات بستری و سرپایی برای سه دهک اول در بیمارستان های دولتی ۱۰۰ درصد رایگان است.

این مسئول خاطرنشان کرد: ارائه انواع خدمات از جمله پوشش هزینه های درمان ناباوری و خدمات توانبخشی و اجرای طرح سلامت خانواده از دیگر اقدامات سازمان بیمه سلامت بوده که در شهرستان رباط کریم با نگاه پیشگیرانه صورت می گیرد و به شهروندان ارائه می شود.

احمدی مجموع بیمه‌ شدگان سلامت در شهرستان رباط‌کریم را ۹۴ هزار و ۶۰۰ نفر اعلام کرد وگفت: مجموع ۹۵ موسسه درمانی با بیمه‌ سلامت شهرستان طرف قرارداد هستند و مردم جهت‌ استفاد از این خدمات رایگان در طرح تحول نظام بهداشتی از این طرح استفاده می‌کنند.

شهرستان رباط کریم در جنوب غربی استان تهران با سه شهر رباط کریم، پرند و نصیرشهر ۵۵۰ هزار نفر جمعیت دارد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید