امروز جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲

ثبت تصویر شبگردی پلنگ در دماوند

دماوند – ابتکارآنلاین: رئیس اداره و فرمانده یگان حفاظت محیط زیست شهرستان دماوند از ثبت تصویر پلنگ در منطقه شکار ممنوع کوه سفید خبر داد.
کد خبر: 14170
زمان انتشار: ۶ آبان ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۰ بعد از ظهر -
16 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – نقی میرزاکریمی روز شنبه در این باره گفت: محیط بانان پاسگاه محیط بانی کوه سفید شب گذشته با استفاده از دوربین های تله ای تصاویر زیبایی از یک قلاده پلنگ نر بالغ ثبت کردند.

وی اظهار داشت: منطقه شکار ممنوع کوه سفید با وسعت ۱۱۱ هزار هکتار در جنوب شهرستان دماوند قرار دارد و با داشتن زیستگاه‌های بکر طبیعی دارای تنوع زیستی جانوری و گیاهی ارزشمندی است.

این مسئول خاطرنشان کرد: استفاده از دوربین های تله ای برای پایش وضعیت حیات وحش منطقه در دستور کار این اداره است و تاکنون تصاویر زیادی را از حیات وحش منطقه بدست آورده ایم.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دماوند افزود: ثبت تصاویر از زندگی حیات وحش در طبیعت نشانگر امنیت زیستگاه گونه ها بویژه گونه های خاص مانند پلنگ بوده و بیانگر وجود جمعیت مناسب علفخواران برای تغذیه جانداری مانند این گربه سان است و در مطالعه و اجرای برنامه عمل گونه های در معرض تهدید و خطر انقراض به کارشناسان کمک شایانی می کند.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید