امروز یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲

پیش بینی برداشت۹۶۰ کیلوگرم زعفران از ۱۲۰ هکتار زمین در رباط کریم

رباط کریم -  ابتکارآنلاین: مدیر جهاد کشاورزی رباط کریم از آغاز برداشت زعفران در ۱۲۰ هکتار از اراضی این شهرستان خبر داد و گفت: پیش بینی می شود ۹۶۰ کیلوگرم طلای سرخ از زمین های زیر کشت این محصول برداشت شود.
کد خبر: 14250
زمان انتشار: ۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۱ قبل از ظهر -
45 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – علی عباسی از آغاز برداشت زعفران از اوایل آبان ماه خبر داد و اظهار کرد: برداشت طلای سرخ تا پایان آبان ماه ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه سطح زیر کشت زعفران در شهرستان رباط کریم ۱۲۰ هکتار است گفت: پیش بینی می‌شود در سال جاری ۹۶۰ کیلوگرم زعفران خالص از این میزان سطح زیر کشت برداشت شود.

عباسی عنوان کرد: کشاورزان رباط کریم با برداشت این مقدار زعفران از زمین‌های کشاورزی روستاهای «منجیل آباد»، «یقه»، «کیکاور»، «انجم آباد» و «پیغمبر» ۲۸۰ میلیون تومان در هکتار درآمد ناخالص کسب خواهند کرد.

مدیر جهاد کشاورزی رباط کریم افزود: کشت زعفران به لحاظ نیاز آبی پایین و سهولت تأمین آب در فصل رشد این محصول در رباط کریم باید ترویج و توسعه یابد، چرا که کشت این محصول به لحاظ دارا بودن صرفه اقتصادی بالا و ایجاد اشتغال برای خانواده‌ها در سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته و در صورت خرید تضمینی، افزایش اقبال کشاورزان به توسعه کشت و تولید پایدار را در پی خواهد داشت.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید