امروز پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲

دریافت هزینه ویزیت مجدد پزشکان متخصص ممنوع است

اصفهان - ابتکارآنلاین: رییس انجمن حمایت از حقوق مصرف‌ کنندگان استان اصفهان گفت: دریافت هزینه ویزیت مجدد پزشکان متخصص در موارد ارجاع به آزمایشگاه و رادیولوژی، تخلف کیفری و ممنوع است و پیگرد قانونی دارد، اما هنوز در بسیاری موارد، این تخلف صورت می‌گیرد.
کد خبر: 14430
زمان انتشار: ۱۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۵ بعد از ظهر -
57 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – مجتبی برزگر روز یکشنبه در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه اخذ هزینه ویزیت مجدد از بیماران برای مشاهده جواب آزمایش ممنوع است، افزود: این موضوع پس از هشت ماه پیگیری با دستور دادستان عمومی اصفهان به نتیجه رسید اما هنوز برخی از پزشکان از این قانون اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند.

وی ادامه داد: دریافت ویزیت مجدد پزشکان متخصص یکی از موضوعات روز جامعه است که شکایت‌های مردمی بسیاری هم در این زمینه وجود دارد.

رییس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان اصفهان تصریح کرد: برغم ارائه این موضوع به نظام پزشکی استان، بسیاری از پزشکان از آن اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند.

وی اضافه کرد: اخذ حق ویزیت مجدد منوط به معاینه و درمان بیمار است نه صرف بررسی و ملاحظه نتیجه آزمایش یا گرافی، لذا باید این اطلاعیه در مراکز آزمایشگاهی و درمانی در معرض دید مراجعان و بیماران قرار گیرد و در صورت وصول گزارش یا اعلام شکایت مبنی بر پرداخت ویزیت مجدد برای ملاحظه نتیجه آزمایش و گرافی علاوه بر پیگیری موضوع تخلف، پیگیری کیفری و تعزیراتی نیز نسبت به فرد مُتخلف انجام شود.

برزگر خاطرنشان کرد: ماهانه بطور متوسط ۱۰ تا ۱۵ شکایت از سوی اصناف به این انجمن ارائه می‌شود که این شکایت‌ها نسبت به سال گذشته ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه حمایت از حقوق عامه در دستور کار انجمن حمایت از حقوق مصرف‌ کنندگان قرار دارد، بیان کرد: مشکلات روز مردم از جمله کیفیت نداشتن کالا و گرانفروشی در انجمن احصا و پیگیری می‌شود که البته بسیاری از این موارد و بیش از ۹۰ درصد از موضوعات بصورت تلفنی رفع شده است.

رییس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان اصفهان گفت: تاکنون ۲ مرحله «نشان اعتماد» به واحدهای صنفی و اتحادیه‌های صنایع دستی و خدمات فنی خودروهای سنگین استان اعطا شده که بازخوردهای خوبی داشته است.

وی اظهار داشت: قیمت روپوش مدارس و ساماندهی میدان میوه و تره‌ بار بعنوان ۲ موضوع بسیار مهم توسط این انجمن از اردیبهشت سال جاری پیگیری شد و نتایج خوبی نیز بدنبال داشت.

برزگر افزود: پیگیری در باره نرخگذاری اتوبوس‌ها و مینی بوس‌ها، خوابگاه‌ها، خانه‌های سنتی و بوم گردی، پارکینگ‌های شهرداری و دفاتر پیشخوان دولت انجام شده و نتایج خوبی هم به همراه داشته است .

وی تصریح کرد: شهریه و هزینه مدارس غیرانتفاعی در استان اصفهان خیلی زیاد است و در این زمینه مکاتباتی با سازمان بازرسی کل کشور، دادستانی و استانداری انجام شده است و حاضریم در این زمینه مناظره برگزار و از این تجزیه و تحلیل خود دفاع کنیم.

رییس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان ادامه داد: شهریه مدارس غیرانتفاعی استان در سالجاری ۲۵ درصد افزایش یافته اما در مجموع مبنای قیمت گذاری این مدارس بالاست و ما بدنبال این هستیم که این آموزشگاه‌ها در سال‌های آینده افزایش شهریه کمتری داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: بزرگترین چالش درون سازمانی این انجمن، منابع درآمد و نیروی انسانی آن است و در حال حاضر بودجه مستقلی نداریم و این مجموعه با پنج نفر عضو هیات مدیره اداره می‌شود.

برزگر اضافه کرد: درآمد و منابع مالی این انجمن در اساسنامه مشخص شده است و از طریق ارائه پرونده‌ها و کارهایی که در قالب‌های مختلف از جمله اعطای نشان اعتماد انجام می شود، درآمدزایی دارد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید