امروز یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲

معلولین کشور توانمند می‌شوند

زنجان – ابتکارآنلاین: عبدالله کرم‌زاده گفت: یکی از مهمترین و اصلی ترین برنامه‌های این سازمان توانمندسازی معلولان است که با اجرای طرحی این افراد قادر خواهند بود از استعدادها و توانایی‌های خود استفاده کنند و به حداکثر توانمندی دست یابند.
کد خبر: 14431
زمان انتشار: ۱۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۰ بعد از ظهر -
11 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – عبدالله کرم‌زاده رئیس مرکز برنامه ریزی، فناوری اطلاعات و امنیت فضای مجازی سازمان بهزیستی روز یکشنبه در جلسه بررسی نحوه جانمایی و استقرار پردیس توانمندسازی در زنجان از اجرای پروژه پردیس توانمندسازی معلولین در کشور خبرداد و گفت: پردیس کارآفرینی و توانمندسازی مسیر اشتغال مددجویان را تسهیل می کند و بالی برای پرواز و رفع نیازهای روحی و اجتماعی افراد دارای معلولیت است.

وی اظهار داشت: پارک حسی مهارتی، پارک آبی، فضای سبز ویژه، استعدادیابی، سینما، مجموعه کارگاه‌های مهارتی، فضای مخصوص فروشگاه های فصلی، بازی های هیجانی و حرکتی مهارتی و غیره از جمله بخش های قابل اجرا در این پروژه است که افراد دارای معلولیت نیز همچون عموم مردم می توانند از خدمات آن به نحو مناسبی استفاده کنند.

کرم زاده، شکوفایی و ارتقای استعداد، ایجاد و شتاب دهندگی مشاغل، افزایش مهارت های فردی و اجتماعی، استفاده بهینه از اوقات فراغت و ورود جدی به حوزه تفریح، ساماندهی و جهت دهی خیرین و فعالان اجتماعی را از اهداف عملیاتی این پروژه ذکر کرد.

وی به نیازهای مغفول مانده افراد دارای معلولیت نیز اشاره و خاطرنشان کرد: به رغم وجود قوانین بهره مندی برابر از حقوق شهروندی، همچون سایر شهروندان، این قشر از دسترسی آسان به اماکن عمومی شهر محروم هستند.

وی اضافه کرد: این امر توجه بیش از پیش به طراحی های اصولی و همراه با رعایت استاندارد به ویژه در اماکن عمومی شهر، که مورد استفاده اقشار و گروه های مختلف است را ضروری‌تر کرده است.

رئیس مرکز برنامه ریزی، فناوری اطلاعات و امنیت فضای مجازی بهزیستی همچنین وجود خیرین را در پیشبرد برنامه های این سازمان بسیار پر اهمیت عنوان و تصریح کرد: استفاده از ظرفیت خیرین در رسیدن به اهداف سازمان بهزیستی بسیار کارساز خواهد بود.

(منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید