امروز شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳

ماهیت جنایتکارانه رژیم صهیونیستی برای تمام دنیا مشخص شده است

مرکزی - ابتکارآنلاین: خطیب جمعه اراک با اشاره به جنایات صهیونیست‌ها در غزه گفت: ماهیت جنایتکارانه رژیم صهیونیستی برای تمام دنیا مشخص شده است.
کد خبر: 14590
زمان انتشار: ۱۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۷ بعد از ظهر -
33 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایسنا – آیت‌الله قربانعلی دری نجف آبادی، ۱۹ آبان ماه در خطبه‌های نماز جمعه اراک با تاکید بر عظمت تاریخ اسلام اظهار کرد: حوادث تاریخ، میدان امتحان است تا پاکان و افراد مخلص از انسان‌های آلوده و جنایتکار جدا شوند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: جنایات صهیونیست‌ها در یک ماه گذشته به حدی بوده که در طول تاریخ هیچ قومی این حجم از جنایت مرتکب نشده است.

وی با تاکید بر لزوم حرکت در جهت سنت‌های الهی گفت: جریان صهیونیست‌ها یک جریان حدودا ۱۳۰ ساله است و آنها از ابتدا کانون فتنه و فساد بوده‌اند. انگلیسی‌ها بعد از جنگ جهانی اول به این تصمیم رسیدند که خانه یهود درست کنند و سرزمین فلسطین را برای این منظور انتخاب کردند و نقشه‌ راهی برای هدفشان کشیدند.

وی افزود: غربی‌ها داستان هولوکاست را برای مظلوم نمایی یهودیان تا بتوانند فلسطین را اشغال کنند. سرزمین فلسطین حدود ۲۷ هزار کیلومتر مربع است که قبل از اشغال، حدود ۷ درصد آن برای یهودی‌ها بود ولی الان به زور و جنایت بالای ۹۰ درصد را اشغال کرده‌اند.

امام جمعه اراک با بیان اینکه باریکه غزه یک زندان بی‌سقف است و دو میلیون نفر جمعیت ۱۷ سال است که در محاصره هستند گفت:‌ آمریکایی‌ها در کنار صهیونیست‌ها در حال سرکوب مردم مظلوم  هستند و چون زورشان به حماس نمی‌رسد، بیش از ۴ هزار کودک مظلوم را به شهادت رسانده‌اند.

وی با اشاره به شهادت بیش از ۱۰ هزار نفر و مصدومیت بیش از ۲۰ هزار نفر در غزه اظهار کرد: ۱۵۰۰ تانک را در یک باریکه مستقر کرده‌اند تا مردم بی‌گناه را بکشند. ماهیت این جنایتکاران برای تمام دنیا مشخص شده است.

امام جمعه اراک افزود: امام در سال ۱۳۴۲ پیغامی دادند مبنی بر اینکه دنیای اسلام به خود بیاید و از عظمت مسلمانان دفاع کند و تاکید کردند که دنیای اسلام باید برای آزادی فلسطین بسیج شود.

وی با بیان اینکه ایجاد فرقه‌های منافق و آتش زدن قرآن کار اسرائیلی‌هاست گفت: روحانیت شجاع، پاکباخته، فداکار، غیرتمند از جمله سید حسن نصرالله و مقام معظم رهبری با قدرت در مقابل صهیونیست‌ها ایستاده‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به هفته کتابخوانی اظهار کرد: کتابخوانی مسئله مهمی است و یک تکلیف است و همه باید همدیگر را به کتابخوانی تشویق کنیم.

وی با اشاره به نزدیکی انتخابات مجلس و خبرگان گفت: همه افراد باید آمادگی همه جانبه برای برگزاری انتخابات پرشکوه و باعظمت داشته باشند و امیدوارم افراد شایسته‌ای انتخاب شوند.

دری نجف آبادی با اشاره به برنامه هفتم توسعه اظهار کرد: مجلس، مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای نگهبان باید در اجرای این برنامه دقت نظر داشته باشند و ما نیز در اجرای برنامه برای خودمان سهم قائل باشیم.

وی با تاکید بر صرفه جویی گفت: در برنامه هفتم توسعه ۸ درصد رشد پیش بینی شده و اگر صرفه جویی نکنیم در بحث تولید ملی عقب می افتیم. باید هزینه‌های مصرفی را کاهش دهیم چراکه امروزه معادل ۳.۵ میلیون بشکه نفت، انرژی مصرف می‌کنیم. اگر صرفه جویی کنیم ماهی ۲.۵ میلیارد دلار صرفه جویی در مصرف بنزین اتفاق می‌افتد.

امام جمعه اراک افزود: ۵۰ درصد آلودگی هوای اراک برای خودروهاست و متاسفانه هنوز عادت نکرده‌ایم پیاده روی کنیم و با خودروهای تک سرنشین رانندگی می‌کنیم. همچنین باید سرمایه گذاری کنیم شیر خشک تولید کنیم و استان مرکزی می‌تواند در این کارها پیش قدم باشد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *