امروز شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳

تکمیل بیمارستان‌های کمربندجنوبی استان تهران از اولویت‌های دولت است

شهریار - ابتکارآنلاین: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تکمیل بیمارستانهای حاشیه کمنربند جنوبی استان تهران از اولویت های دولت مردمی است.
کد خبر: 14869
زمان انتشار: ۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۶ قبل از ظهر -
46 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – بهرام عین اللهی روز یکشنبه درباره راه اندازی بیمارستان امام خمینی (ره)  شهریار با حضور آیت الله دکتر  سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور همزمان با سالروز ولادت حضرت زینب (س) اظهار داشت: سعی داریم در دولت سیزدهم امور مربوط به بیمارستانهای کمربند جنوبی تهران را تکمیل کنیم و امروز هم یکی از بیمارستان های مهم برای خدمات دهی به مردم را با حضور رئیس دولت سیزدهم افتتاح می شود.

وی افزود: با شروع بکار دولت سیزدهم تاکنون یکهزار و ۷۰۰ تخت بیمارستانی افتتاح شده و یکهزار و ۴۰۰ تخت دیگر نیز بزودی آماده بهره برداری می شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: بیمارستان شهریار دارای ۴۲ تخت اورژانس و ۱۰ تخت عمل جراحی است که این بیمارستان به جنرال بیمارستان معروف است.

عین اللهی درباره استفاده مردم از این بیمارستان گفت: استفاده رایگاه و خدمات دهی بیمه ای از اهم موضوعات بهره برداری مردم از این بیمارستان در استان تهران است.

وی اضافه کرد: بیمارستان شهریار بیمارستانی جامع است که تمام درمان‌های لازم در آن ارائه می‌شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره جذبق پرستاران اعلام کرد: ۲۵ هزار مجوز جذب برای پرستاران داشتیم که با انجام آزمون و مراحل گزینش انشالله بزودی جذب خوبی حدود ۱۴ هزار نفر  از میان پرستاران واجد شرایط خواهیم داشت.

همزمان با سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار، شهرستان شهریار برای دومین بار پذیرای آیت الله سید ابراهیم رئیسی خواهد بود.

افتتاح بیمارستان امام خمینی (ره) شهریار از جمله برنامه‌های رئیس جمهور در شهرستان شهریار است.

بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان شهریار طی ۳۴ سال به علت اختلاف هیات مدیره و تیمی از خیران که برای ساخت آن آستین بالا زده بودند، نیمه کاره باقی مانده بود که با پیگیری دولت سیزدهم این مشکل رفع و با تامین اعتبار، روند تکمیل و آغاز جذب نیروی تخصص آن شدت گرفت تا پیشرفت فیزیکی ۷۴ درصدی آن به ۱۰۰ درصد و مرحله بهره برداری برسد.

با همین سیاست نیز دولت سیزدهم طی ۲ سال گذشته موفق شده ۱۵ هزار تخت بیمارستانی را به بهره برداری برساند که اغلب آنها مربوط به تکمیل پروژه های نیمه کاره بخش درمان و بیمارستان بوده است.

 

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *