امروز چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
با حضور معاون استاندار تهران؛

آیین تجلیل از اساتید حوزه علمیه امام صادق(ع) ورامین برگزار شد

ورامین- ابتکارآنلاین: آیین تجلیل از اساتید حوزه علمیه امام صادق (ع) ورامین با حضور معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران برگزار شد.
کد خبر: 278
زمان انتشار: ۲۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۷ بعد از ظهر -
33 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – سید عباس جوهری ظهر چهارشنبه در آئین اختتامیه سال تحصیلی ۱۴۰۰_ ۱۴۰۱ حوزه علمیه حضرت امام‌صادق ورامین و تجلیل از اساتید این حوزه علمیه که همزمان با ایام دهه فرخنده ولایت و در آستانه عید سعید غدیر خم برگزار شد، اظهار داشت: شاگردی مکتب امام صادق علیه السلام یک لطف الهی و مدال افتخاری است که نصیب طلاب عزیز می‌شود.

 

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران گفت: تحصیل، ترویج، و نشر معارف دینی که جز وظایف اصلی طلاب است و جز با تقویت تقوای فردی، ایمان و باور درونی، اخلاص کامل، تلاش‌های مجاهدانه و شبانه روزی به سرمنزل مقصود نمی‌رسد.

 

جوهری در ادامه داشتن استاد خوب اخلاق را شرط لازم برای رسیدن به اهداف والای َطلبگی بر شمرد و افزود: امام سجاد می‌فرمایند: هلاک می‌شود کسی که استاد حکیمی را انتخاب نکند که در طی طریق و مسیر حرکت علمی و اخلاقی و … او را هدایت کند.

 

وی عنوان داشت: با توجه به نقشه‌های دشمن برای تزلزل باورهای دینی مردم، نقش طلاب عزیز بسیار مهم است و امروز شاهد هستیم طلاب جوان بااستعدادی در حوزه‌های علمیه مشغول تحصیل هستند که این عزیزان باید با شناخت دقیق مبانی دین و استفاده بهینه از ظرفیت ابزارهای نوین هنری، پاسخ به شبهات مطروحه توسط معاندین را در دستور کار خود قرار داده و همچنین با حضور مستمر در بین نسل جوان، نقش بی بدیل خود را در ارتقا و تعالی باورهای اعتقادی و دینی جوانان ایفا کنند.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید