امروز چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱

مسئولان بهزیستی پاکدشت در مصلای نماز جمعه میزخدمت برپا کردند

پاکدشت- ابتکارآنلاین: مسئولان بهزیستی شهرستان پاکدشت روز جمعه همزمان با روز و هفته بهزیستی با حضور در مصلای نماز جمعه، میز خدمت برپا کردند.
کد خبر: 362
زمان انتشار: ۲۴ تیر ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۸ بعد از ظهر -
26 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – سرپرست بهزیستی شهرستان پاکدشت در حاشیه برپایی میز خدمت گفت: میز خدمت مسئولان بهزیستی با هدف تقویت ارتباط مدیران با مردم و رسیدگی به مشکلات شهروندان برپا شده چرا که پاسخگویی به مطالبات جامعه هدف و تلاش برای توانمند ساختن آنها از نعمت‌های بزرگ الهی است که در اختیار افراد قرار گرفته و از آن باید برای رفع مشکلات جامعه استفاده کرد.

 

نادره افشارها افزود: امروز بهزیستی نه تنها به جامعه هدف خود خدمت ارائه می‌کند، بلکه با بررسی‌های دقیق و کارشناسی در خط مقدم کاهش آسیب‌های اجتماعی قرار دارد.

 

وی با اشاره به ارائه بیش از ۵۰ نوع خدمات به مددجویان افزود: در حوزه خدمات روزانه، اقداماتی نظیر کاردرمانی، بینایی‌سنجی، شنوایی‌سنجی، توانبخشی، ویزیت در منزل، نگهداری از معلولان و سالمندان، تامین وسایل توانبخشی، تامین مسکن، حمایت بیمه‌ای و اشتغال، مهارت آموزی و حرفه آموزی برای مددجویان پیش بینی شده که به جامعه هدف این خدمات ارائه می‌شود.

 

رئیس بهزیستی پاکدشت تصریح کرد: در حال حاضر ۴ هزار و ۵۰۰ پرونده توانبخشی در بهزیستی پاکدشت وجود دارد و بهزیستی خدمات خود را به این افراد ارائه می‌دهد.

 

وی اظهار داشت: علاوه بر این، یک هزار و ۲۰۰ زن سرپرست خانواده و ۸۷ نفر ضایعه نخاعی از خدمات و حمایت‌های بهزیستی برخوردار بوده و افراد دارای ضایعه نخاعی از بهزیستی حق پرستاری دریافت می‌کنند.

 

افشارها بیشترین مراجعات مردم در میز خدمت را مربوط به هزینه‌های معیشت و درمان، اشتغال، مسکن و تشکیل پرونده در رابطه با امور بهزیستی اعلام کرد.

 

۲۵تیر در تقویم جمهوری اسلامی روز بهزیستی و تأمین اجتماعی نامگذاری شده است.

 

سازمان بهزیستی کشور، به موجب لایحه قانونی سال ۱۳۵۹ در جهت تحقق مفاد اصول ۳، ٢١ و ٢۹ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و در زمینه تحقق عدالت اجتماعی تشکیل شده است.

پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید