امروز پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
به مناسبت هفته عفاف و حجاب؛

کارگاه آموزشی «سواد رسانه ای و گفتمان حجاب» برگزار شد

گیلان – ابتکارآنلاین: کارگاه آموزشی سواد رسانه ای و گفتمان حجاب به مناسبت هفته عفاف و حجاب در موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی گیلان برگزار شد.
کد خبر: 467
زمان انتشار: ۲۶ تیر ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۷ بعد از ظهر -
23 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایسنا – فاطمه سعیدی در کارگاه آموزشی سواد رسانه ای و گفتمان حجاب که در مجتمع آموزشی پژوهشی سازمان جهاد دانشگاهی گیلان به مناسبت هفته عفاف و حجاب برگزار شد، مسئله عفاف و حجاب را یکی از مسائل چالشی جامعه امروز دانست و اظهار کرد: عفاف و حجاب از چنان اهمیتی برخوردار است که دشمنان برای گرفتن آن از جامعه اسلامی بسیار تلاش می کنند و نمونه های آن را در برنامه های ماهواره ای فارسی زبان و شبکه های اجتماعی می بینیم.

 

وی یکی از روش های دشمن برای کمرنگ کردن عفاف و حجاب را ایجاد بی تفاوتی نسبت به بی حجابی دانست و افزود: بسیاری از کشورهای اروپایی تا صد سال پیش پوشش کامل داشتند که نشان می دهد حجاب و پوشش فقط مربوط به دین و کشور و قانون ما نیست و در سایر ادیان و کشورها هم وجود دارد.

 

دبیر نهضت سواد رسانه ای انقلاب اسلامی در گیلان، «نه به حجاب اجباری» را یک امر سیاسی برای مقابله با نظام اسلامی دانست و تصریح کرد: اگر حجاب و پوشش مهم نیست، پس چرا دشمن همه توان و ابزار خود را گذاشته تا زن مسلمان بی عفاف و بی حجاب باشد؟!

 

سعیدی، خاطرنشان کرد: در گذشته زندگی ها صمیمی تر بود، زیرا انسان ها بیشتر به انسانیت توجه داشتند و صفای باطن مهم تر از زیبایی ظاهر بود.

 

وی با اشاره به نقش رسانه و فضای مجازی در نشر بی بند و باری ها، گفت: والدین باید بر فضای مجازی مدیریت داشته باشند و اجازه ندهند هرگونه محتوایی در اختیار فرزندان قرار گیرد.

 

این مشاور خانواده، طلاق و ازدواج سفید و… را از جمله آثار شوم بی توجهی به عفاف و حجاب دانست و یادآور شد: هدف غرب از نسخه پیچی بی حجابی برای ما فروپاشی خانواده است.

 

وی از والدین خواست در ابتدا الگوی مناسب عفاف و حجاب برای فرزندان باشند و تصریح کرد: پدر و مادر در تربیت فرزندان حتما یکدل و یکصدا باشند و در خانه قانون وضع کنند و نظارت را جدی بگیرند، زیرا اگر فرزندان در خانه بیمه شوند، در اجتماع هم به سمت آسیب سوق پیدا نمی کنند.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید