امروز پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
استاندار تهران:

از کمک گروه‌های جهادی و انقلابی در حل مسائل شمیرانات استقبال می‌کنیم

شمیرانات- ابتکارآنلاین - استاندار تهران با تاکید بر مردمی بودن دولت سیزدهم گفت: در پیگیری مسائل و مشکلات شمیرانات از کمک‌ گروه‌های مردمی و جهادی، و انقلابیون استقبال می‌کنیم.
کد خبر: 562
زمان انتشار: ۲۹ تیر ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۱ بعد از ظهر -
462 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – محسن منصوری شامگاه سه‌شنبه در دیدار با اهالی شمیرانات که در مسجد زین‌العابدین (ع) لواسان برگزار شد، اظهار داشت: عهدنامه دولت مردمی بر این بوده تا از نزدیک به مسائل و مشکلات مردم رسیدگی شود؛ اگر از مدیریت علوی صحبت می‌کنیم، حضرت امیرالمومنین (ع) منزل به منزل به دنبال نیاز مردم و ایتام بودند و از مسائل کلان کشورداری تا کم‌ترین (از لحاظ حجم) مشکلات ورود کرده و رسیدگی می‌کردند.

 

وی ادامه داد: از سیاست‌های مهم دولت آیت الله رئیسی که به لطف خدا و انتخاب شما مردم بر سرکار است، این بوده تا خودشان، وزرا و مدیرانشان شهر به شهر سفر کرده و مسائل را پیگیری کنند.

 

نماینده عالی دولت در استان تهران گفت: البته نباید توقع داشت پس از هر سفر ۱۰۰ درصد مجموعه مسائل برطرف شود، زیرا رفع مشکلات تدریجی و در یک مدار کارشناسی و منطقی محقق می‌شود.

 

منصوری در جمع اهالی شمیرانات خاطرنشان کرد: همکاران ما در استانداری و فرمانداری پای کار مردم هستند، و سعی ما بر این است در مسیر حل مشکلات مردم حداقل به کندروی متهم نشویم.

 

استاندار تهران ادامه داد: بر همین مبنا چندمین سفر ما به شمیرانات است، اما امروز کمی عملیاتی‌تر مواردی که جز به جز مسئولان و شورا مطرح کردند، بررسی کرده و تصمیماتی اتخاذ گردید.

 

منصوری از مساله حریم ۱۵۰ متری رودخانه جاجرود، معضل ساخت‌وسازهای غیرمجاز، مشکلات راه، مباحث فرهنگی روستاها، بازنگری ظرح هادی، مسائل منابع طبیعی، جهاد کشاورزی و آب و فاضلاب، و ارتقای امنیت منطقه، به عنوان موضوعاتی که در شورای اداری به بحث و تصمیم‌گیری رسید، یاد کرد.

 

وی بیان داشت: بخش‌هایی از مسائل و مشکلات مطروحه در استان قابل حل است و متعهد به حل آن هستیم، اما بخش‌های مصوباتی است که ما تابع هستیم و نیاز به اصلاحات بالادستی دارد، اما می‌توانیم و خود را مکلف می‌دانیم پیگیری و تا حد امکان حل و فصل کنیم.

 

منصوری تاکید کرد: ریشه دولت مردمی سیزدهم اینجاست که واقعاً باید اداره امور را به مردم بسپاریم. خیلی از مدیرانی که به کار گرفته‌ایم از جمله بخشدار لواسانات که از فعالان فرهنگی شمیرانات است، به همین سبب بوده که معتقد هستیم با ظرفیت این جریان‌های مردمی می‌شود کار را پیش برد و اثرگذار بود.

 

استاندار تهران افزود: اگر مساجد، هیات ها و تکیه‌ها، گروه‌های انقلابی و حسینیه‌ها فعال شوند و هم‌سو باشند و ما همچون امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب ظرفیت مردم را بیاوریم و هم‌افزا با دستگاه اجرایی کنیم، اثرگذاری مضاعف خواهیم داشت.

 

شمیرانات متشکل از شهرهای شمیران، لواسان، اوشان فشم میگون، شمشک دربندسر و ۳۶ روستا با جمعیتی افزون بر ۶۰۰ هزار نفر در شمال و شمال شرقی پایتخت واقع شده است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *