امروز چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲
امام جمعه موقت ورامین:

سرانه جمعیت دشت ورامین با ارائه خدمات ادارات به مردم هماهنگ نیست

ورامین- ابتکارآنلاین: امام جمعه موقت ورامین با انتقاد از کمبود ظرفیت در ادارات این شهرستان گفت: سرانه جمعیت دشت ورامین با ارائه خدمات ادارات به مردم هماهنگ نیست.
کد خبر: 614
زمان انتشار: ۳۰ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۹ بعد از ظهر -
415 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حجت الاسلام سید محسن محمودی پیش از ظهر پنج شنبه با حضور در اداره تأمین اجتماعی ورامین و دیدار با رئیس و کارکنان این اداره اظهار داشت: منافع مردم در تأمین اجتماعی با توجه به ارائه خدمات متنوع باید حفظ شود و خوشبختانه دولت جدید توجه خوبی به تأمین اجتماعی داشته است.

 

وی سرانه جمعیت دشت ورامین و نوع خدمات ادارات آن به مردم را ناهمگون دانست و بیان داشت: جمعیت ما استانی است ولی ظرفیت‌های ادارات ما شهرستانی است و ظرفیت‌ها باید توسعه یابد تا مردم طعم خدمت واقعی را در حوزه‌های خدماتی احصا کنند.

 

محمودی آشنایی کارکنان ادارات و نهادها را با مراکز دینی و فرهنگی را یک ضرورت عنوان کرد و اظهار داشت: کارمندان ادارات حضور در نماز جمعه را یک وظیفه بدانند و اگر این حضور همراه با آشنایی با مردم شود بسیاری از گره‌ها را می‌توان در این اجتماع بزرگ هفتگی کارگشایی کرد.

 

اردستانی رئیس اداره تأمین اجتماعی ورامین نیز در این دیدار اظهار داشت: شرایط و مسائل تأمین اجتماعی تابعی از مسائل مختلف اقتصادی و فرهنگی و جمعیتی و اقلیمی و سیاست‌ها و قوانین مصوب کشور است، اگر کشور در حوزه اقتصادی رشد و توسعه داشته باشد تأمین اجتماعی هم می‌تواند در ارائه خدمات خود موفق تر و گسترده‌تر عمل کندو رضایت مخاطبان خود را جلب نماید.

 

وی در خصوص حوزه تأمین اجتماعی شهرستان عنوان داشت: جمعیت شهرستان ورامین با توجه به نزدیکی به پایتخت تراکم بالایی دارد و به همین خاطر کار در حوزه تأمین اجتماعی شرایط خاص خود را دارد و مساعدت ما در حوزه تولید و اشتغال و تفاهم و تعامل با مراکز تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی زیاد بوده، به عنوان نمونه و طبق تحقیقات صورت گرفته به طور متوسط تنها ۵ درصد هزینه‌های یک کارگاه صرف هزینه بیمه تأمین اجتماعی می‌شود و این هزینه سرمایه گذاری محسوب می‌شود.

 

اردستانی با ذکر این نکته که در نیروی انسانی با مشکل مواجه است گفت: در چارت اداری ما ۷۵ نیرو گنجانده شده است ولی در حال حاضر ۵۲ نفر شاغل داریم و با توجه به اینکه ۴۳ هزار بیمه شده اصلی و ۷۱ هزار نفر بیمه شده تبعی و بیش از ۱۴ هزار نفر مستمری بگیر و در مجموع ۱۴۲ هزار نفر در این اداره تحت پوشش هستند این تعداد نیرو متناسب برای ارائه خدمت مطلوب‌تر نمی‌باشد ولی با سعی و همت همکاران ما این خدمات و با کمترین خلل جاری و ساری می‌باشد.

 

وی در پایان بیان داشت: ۳۰ خدمت پر مخاطب سازمان تأمین اجتماعی غیرحضوری شده است و هموطنان می‌توانند این خدمات غیر حضوری را در منزل و محل کار مشاهده و با توجه به نوع کار خود دریافت و بهره برداری نمایند. لازم به ذکر است در حال حاضر طرح بیمه فراگیر خانواده ایرانی به صورت گسترده در حال اجرا بوده و از شهروندان متقاضی در این زمینه استقبال بعمل می‌آید.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
حامیان عباسعلی شیرکوند را در اینستاگرام دنبال کنید : https://ig.com/shirkavand.abbasali
شرکت مدیریت دانش فنی بین الملل : https://ig.com/ITKMCO 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات
تبلیغات