امروز چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱

تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز در اراضی کشاورزی شهرستان پردیس

پردیس – ابتکارآنلاین: 30 هزار متر از اراضی کشاورزی پردیس که اقدام به تغییر کاربری غیر مجاز شده بود آزاد سازی شد.
کد خبر: 705
زمان انتشار: ۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۵ بعد از ظهر -
22 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پردیس از تخریب و قلع و قمع ۱۷ بنا غیرمجاز در مناطق خوش آب و هوای پردیس خبر داد و گفت: در راستای حفظ وحراست از اراضی زراعی وباغی شهرستان پردیس و با استناد به تبصره ۲ ماده ۱۰ و ماده ۳ با دستور  دادستان پردیس و همکاری نیروی انتظامی ۱۷ مورد ساخت وساز غیر مجازدر روستای کرشت از مناطق خوش آب و هوای شهرستان پردیس تخریب وبه حالت اولیه خود بازگشت.

 

سید محمد قریشی افزود : متصرفان با تغییر کاربری  ۳۰هزار مربع از اراضی مرغوب کشاورزی و باغات شهرستان پردیس که اقدام به ساخت و سازهای غیر مجاز شامل ساختمان، ویلا. دیوار کشی . استخر ومحوطه سازی کرده بودند تخریب وآزاد سازی شد.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پردیس گفت: پردیس یکی از مناطق خوش آب و هوای شرق استان تهران است و خریداران برای خرید زمین واملاک گول افراد سودجو را نخورند قبل از هر گونه خریدوانجام معاملات ملکی از ادارات زیربط و امور اراضی جهاد کشاورزی استعلام کنند تا مبادا دچار ضرر وزیان مالی گردند.

 

وی افزود: اراضی آزاد سازی شده موقعیت مناسبی برای احیای کشاورزی داردوباتوجه به پتانسیل های  موجوددر نوع خاک وآب و هوا ی پردیس این اراضی آمادگی  کشت گیاهان دارویی ،گل محمدی و زعفران رادارد.

 

قریشی گفت: اراضی کشاورزی شهرستان پردیس در طرح کاداستر ثبت شده و تیم های عملیاتی و گشت های اموراراضی  تمامی اراضی و باغات شهرستان پردیس را کنترل وپایش می کنند وافراد سود جود  اجازه هیچ گونه دخل و تصرفی دراین مناطق را ندارند.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید