امروز جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲
رئیس سازمان زندان‌ها:

ایجاد اشتغال مددجویان و خانواده‌ها هدف سازمان زندان‌هاست

یزد- ابتکارآنلاین: رئیس سازمان زندان‌های کشور گفت: ایجاد اشتغال برای مددجویان و خانواده‌های آنها در کنار راه‌اندازی بازارچه اینترنتی فروش محصولات جزو اهداف این سازمان است و پیگیری می‌شود.
کد خبر: 783
زمان انتشار: ۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۳ بعد از ظهر -
433 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – غلامعلی محمدی روز یکشنبه در سفر به یزد در بازدید از زندان مرکزی این استان گفت: یکی از اولویت‌های اصلی ما در سال جاری توسعه کمی و کیفی اشتغال زندانیان و توانمندسازی خانواده آنان است و تفاهمنامه‌هایی را با سایر دستگاه‌های ذی‌ربط منعقد کرده‌ایم بلکه اشتغال را نه‌فقط برای مددجو بلکه خانواده‌های‌شان تأمین کنیم.

 

وی ادامه داد: یکی دیگر از اهداف ما در این بازدیدها، دریافت دغدغه‌ها و مشکلات همکاران در زندان‌ها و نیز وضعیت اقدامات اصلاحی و تربیتی و دیگر اولویت‌ها در مراکز تأمینی و تربیتی است و در ارزیابی اشتغال در زندان‌ها چگونگی حقوق مددجویان تا بازار کار محصولات و یا نحوه حرفه‌آموزی و غیره را بررسی خواهیم کرد.

 

این مسئول بیان کرد: بزودی از بازارچه اینترنتی برای فروش محصولات رونمایی خواهیم کرد تا زندانی غرفه‌ای برای عرضه و فروش محصولاتش داشته باشد و برای ما مهم این است که از مددجو و معیشتش حمایت کنیم تا با کسب حرفه و شغل، پس از آزادی نیز شغلش را ادامه دهد.

 

محمدی در این سفر علاوه بر بررسی اشتغال نشسته مددجویان در کلاس‌های حرفه‌آموزی و کارگاه‌های اشتغال مستقر در زندان مرکزی یزد همچون کارگاه حکاکی، چرم‌دوزی، تسبیح‌سازی، تولید صنایع و محصولات چوبی، فیروزه‌کوبی و قلم‌زنی روی مس، پرورش ماهی‌های تزیینی، کارگاه پیکرتراشی احجام چوبی سنتی، کارگاه قالیبافی، کلاس آموزش تاسیسات، تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی، صنایع چوب، کارگاه خیاطی و کلاس آموزش برق حضور یافت.

 

استان یزد یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر جمعیت و دارای ۶ مرکز اقدامات تامینی و تربیتی در یزد و برخی مناطق مختلف است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید