امروز چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
رئیس سازمان زندان‌ها:

ایجاد اشتغال مددجویان و خانواده‌ها هدف سازمان زندان‌هاست

یزد- ابتکارآنلاین: رئیس سازمان زندان‌های کشور گفت: ایجاد اشتغال برای مددجویان و خانواده‌های آنها در کنار راه‌اندازی بازارچه اینترنتی فروش محصولات جزو اهداف این سازمان است و پیگیری می‌شود.
کد خبر: 783
زمان انتشار: ۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۳ بعد از ظهر -
28 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – غلامعلی محمدی روز یکشنبه در سفر به یزد در بازدید از زندان مرکزی این استان گفت: یکی از اولویت‌های اصلی ما در سال جاری توسعه کمی و کیفی اشتغال زندانیان و توانمندسازی خانواده آنان است و تفاهمنامه‌هایی را با سایر دستگاه‌های ذی‌ربط منعقد کرده‌ایم بلکه اشتغال را نه‌فقط برای مددجو بلکه خانواده‌های‌شان تأمین کنیم.

 

وی ادامه داد: یکی دیگر از اهداف ما در این بازدیدها، دریافت دغدغه‌ها و مشکلات همکاران در زندان‌ها و نیز وضعیت اقدامات اصلاحی و تربیتی و دیگر اولویت‌ها در مراکز تأمینی و تربیتی است و در ارزیابی اشتغال در زندان‌ها چگونگی حقوق مددجویان تا بازار کار محصولات و یا نحوه حرفه‌آموزی و غیره را بررسی خواهیم کرد.

 

این مسئول بیان کرد: بزودی از بازارچه اینترنتی برای فروش محصولات رونمایی خواهیم کرد تا زندانی غرفه‌ای برای عرضه و فروش محصولاتش داشته باشد و برای ما مهم این است که از مددجو و معیشتش حمایت کنیم تا با کسب حرفه و شغل، پس از آزادی نیز شغلش را ادامه دهد.

 

محمدی در این سفر علاوه بر بررسی اشتغال نشسته مددجویان در کلاس‌های حرفه‌آموزی و کارگاه‌های اشتغال مستقر در زندان مرکزی یزد همچون کارگاه حکاکی، چرم‌دوزی، تسبیح‌سازی، تولید صنایع و محصولات چوبی، فیروزه‌کوبی و قلم‌زنی روی مس، پرورش ماهی‌های تزیینی، کارگاه پیکرتراشی احجام چوبی سنتی، کارگاه قالیبافی، کلاس آموزش تاسیسات، تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی، صنایع چوب، کارگاه خیاطی و کلاس آموزش برق حضور یافت.

 

استان یزد یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر جمعیت و دارای ۶ مرکز اقدامات تامینی و تربیتی در یزد و برخی مناطق مختلف است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید