امروز پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱

پیگیری مشکل واحدهای بدون سندمالکیت در مرکزشهر فیروزکوه

فیروزکوه – ابتکارآنلاین: واحدهای مسکونی در خیابان شهید پاک فیروزکوه با وجود قدمتی بیش از از 40 سال، فاقد سند مالکیت هستند .
کد خبر: 787
زمان انتشار: ۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۴ قبل از ظهر -
20 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – ساکنان این خیابان در مصاحبه با ما گفتند علی رغم اینکه بیش از سی سال در این منطقه سکونت داریم و از امتیازات آب – برق – گاز و تلفن بهره مندیم اما سند مالکیت نداریم .آنها اعلام کردند با وجود پیگیریهای چندین ساله از نهادهای دولتی ولی هنوز موفق به دریافت سند نشدیم .

رئیس اداره راه و شهرسازی فیروزکوه گفت : پلاک ثبتی ۲ فرعی از ۲۴۷ اصلی فیروزکوه(شهید پاک) در اجرای قانون جهت تعیین نوعیت در کمیسیون ماده ۱۲ قانون زمین شهری مطرح و به دلیل عدم وجود آثار احیا و عمران قبل از تاریخ ۰۵/۰۴/۱۳۵۸ موات تشخیص داده شده است .

 

 

هادی اسلامی افزود : قسمتهایی از اراضی این پلاک در تصرف اشخاص است که جهت تعیین تکلیف آنها در ماده ۱۴۸ قانون واگذاری پیش بینی شده است .

 

 

وی گفت : مستند به بند یک تبصره ۱۱ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ مصوب ۲۵/۱۲/۱۴۰۱ مجلس شورای اسلامی به وزارت راه و شهرسازی اجازه داده شد ، اراضی در مالکیت خود را با اولویت سکونت گاهای غیر رسمی که قبل از سال ۱۳۹۴ به تصرف اشخاصی درآمده است و براساس طرح های مصوب شهری ساخت و ساز صورت گرفته است ، و در حال بهره برداری می باشدرا به مالکین امانی واگذار نماید .

 

 

رئیس اداره راه و شهرسازی فیروزکوه افزود :آیین نامه اجرای این بند پس از لازم الاجرا شدن این قانون ، به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی تهیه و به تصویب هیئت وزیران خواهد رسید .

 

 

هادی اسلامی در اینباره افزود : ما قول میدهیم به محض اینکه این قانون تایید و به ما ابلاغ شود مشکل این واحدها حل خواهد شد .

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید