امروز شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳

جاده کیلان – ساران شهرستان دماوند بازگشایی شد

دماوند – ابتکارآنلاین: در پی بارش شدید جمعه شب در شهرستان دماوند، جاده کیلان به ساران به علت جاری شدن سیلاب و در اثر ریزش کوه مسدود شده بود که هم اکنون با تلاش ستاد مدیریت بحران شهرستان، بازگشایی شد.
کد خبر: 1015
زمان انتشار: ۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۲ قبل از ظهر -
468 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – شورش احمدی خطیر رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان دماوند بامداد اظهار داشت: با توجه به بارش شدید باران جمعه شب شهرستان و جاری شدن سیلاب در محدوده جاده کیلان به ایوانکی، موجب ریزش کوه و مسدود شدن جاده شد.

 

وی با بیان اینکه با تلاش نیروهای راهداری، شهرداری و نیروهای امداد و بسیج شهر کیلان، هم اکنون این محور در کمتر از یک ساعت بازگشایی شد، افزود: در پی بارش باران، اکنون شاهد ریزش کوه در محور تهران به سمت دماوند در محدوده گردنه سرهار هستیم.

 

این مقام مسئول با بیان اینکه شب گذشته نیز در همین منطقه ریزش کوه را شاهد بودیم که با تلاش نیروهای خدماتی و امدادی، محور بازگشایی شد، افزود: اکنون نیز به همان میزان ریزش کوه را شاهد هستیم که البته دو لاین محور اصلی باز بوده و تردد خودروها در جریان است ولی دو لاین دیگر مسدود است که با کاهش تردد، محور بعد از پاکسازی، بازگشایی می شود.

 

رئیس اداره راهداری شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: با توجه به اعلام سازمان هواشناسی و ادامه بارش ها تا روز دوشنبه، لازم است مردم نکات ایمنی را رعایت کنند، گفت: متاسفانه در پی سیلاب های رخ داده در سطح شهرستان حدود ۱۲ میلیارد تومان به تاسیسات راهداری همچون آسفالت، علائم ترافیکی و … در مناطق شهری و روستایی خسارت وارد شده است.

 

احمدی خطیر گفت: اما با وجود کمبود نیرو و ماشین آلات، توانستیم منطقه ای را که حدود ۴۴۰کیلومتر راه شهری و روستایی دارد، با کمک دیگر تیم های امدادی و عملیاتی بهسازی و ساماندهی کنیم؛ دیروز محور تهران به فیروزکوه نیز با کمک نیروهای مردمی و دهیاری و شورای روستای سربندان بازگشایی شد و امروز نیز پاکسازی کامل صورت گرفت.

 

لازم به ذکر است، عصر روز جمعه شاهد بارش شدید باران در نقاط مختلف شهرستان بودیم که باتوجه به هشدارهای هواشناسی که از قبل داده شده است، شهروندان از تردد در بستر رودخانه خودداری کنند.

 

این بارش اکنون موجب جاری شدن سیلاب در روستای وادان شهرستان دماوند شده است. همچنین در بلوار آیت الله خامنه ای شهر دماوند و بلوار امیرکبیر شهر رودهن شاهد آبگرفتگی شدید هستیم که تیم های امدادی و عملیاتی و همچنین آتش نشانی درحال کمک رسانی به خودروها و شهروندان هستند.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *