امروز پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
دبیر شورای فرهنگ عمومی پیشوا:

فرهنگ شهادت، چگونه زیستن را به مردم آموزش می‌دهد

پیشوا- ابتکارآنلاین: سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پیشوا گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه نحوه چگونه زیستن برای رسید به مقام والای انسانی را به مردم آموزش می‌دهد.
کد خبر: 1032
زمان انتشار: ۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۱ بعد از ظهر -
76 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – سیدمجتبی طباطبایی روز شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی که در محل دفتر امام جمعه پیشوا برگزار شد اظهار داشت: امروز جامعه اسلامی بیش از هر زمان دیگر به فرهنگ ایثار و شهادت نیاز دارد تا بتواند در برابر هجمه‌های فرهنگی دشمنان قسم خورده نظام ایستادگی کند.

 

وی افزود: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بیشتر از آن که چگونه مردن را به افراد بیاموزد، الگویی برای چگونه زیستن برای رسیدن به مقام والای انسانی است، توجه به جوهره و صفات شهدا، فرهنگی را در جامعه ترویج می‌کند که در آن روحیه از خودگذشتگی در حوزه‌های مختلف زندگی خود را به نمایش می‌گذارد.

 

طباطبایی تصریح کرد: امروز شهدا باید از غربت خارج شده و جامعه بیش از گذشته با ابعاد مختلف زندگی آنان آشنا شوند تا منیت‌ها جای خود را به منافع جمعی داده و توجه به ایمان عملی و دینی به اولویت جامعه تبدیل شود.

 

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان پیشوا با تأکید بر لزوم شناسایی آسیب‌های اجتماعی و ارائه راهکارهای عملی مقابله با این آسیب‌ها گفت: بی‌توجهی به هنجارهای اجتماعی، عامل اصلی پیدایش آسیب اجتماعی است، اگر در جامعه هنجارها مراعات نشده و در آن کج روی به وجود آید، رفتارهای صحیح آسیب می‌بیند.

 

وی بر لزوم ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین جوانان و نوجوانان تأکید کرد و افزود: یکی از راه‌های افزایش علاقمندی کودکان و نوجوانان به کتاب و کتابخوانی، همراهی والدین و گزینش کتب مربوط به سنین آنان و حتی کتاب خواندن برای آنان است، اگر بزرگترها به کتاب اهمیت دهند، کودکان نیز آنان را الگویی برای خود قرار داده و به کتاب گرایش بیشتری پیدا می‌کنند.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پیشوا افزود: بازدید از نمایشگاه‌های کتاب و کتابفروشی‌ها و اهدا کتاب در مناسبت‌های مختلف می‌تواند موجب علاقمندی کودکان به کتاب و کتابخوانی شود.

پیشوا با بیش از ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید