امروز جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳

بیمارستان دولتی شهید صدوقی یزد در برابر سیل، ایمن ماند

یزد- ابتکارآنلاین: رییس بیمارستان دولتی و بزرگ شهید صدوقی یزد از ایمن ماندن این مرکز درمانی در برابر سیل ویرانگر اخیر خبر داد و دلیل آن را پیشگیری‌های قبلی و آمادگی کامل نیروهای آن اعلام کرد.
کد خبر: 1150
زمان انتشار: ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۴ بعد از ظهر -
508 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – دکتر حسین سلیمانی افزود: در سیل اردیبهشت ماه که هواشناسی هم اطلاع رسانی مناسبی نکرده بود آب به یکی از زیرزمین های این مرکز درمانی و مناطق پایین بیمارستان و بخش عفونی نفوذ کرد که مجبور به انتقال بیماران به طبقات بالاتر شدیم.

 

به گفته وی همین موضوع باعث شد تا در سیل اخیر و با هشدارهای پیاپی هواشناسی، تمهیدات لازم فراهم و سیل‌ریزهایی را تدارک و نیروها را در حالت آماده باش نگه داریم .

 

به گفته وی با تمهیدات اندیشیده شده و آمادگی همه نیروها اعم ار بخش تاسیسات، نگهبانی و پشتیبانی، آب با وجود سهمگین بودن سیل به این مرکز درمانی نفوذ نکرد و تاسیسات بیمارستانی در امان ماند.

 

بارش شدید باران و جاری شدن سیل بامداد روز جمعه در استان یزد موجب آبگرفتگی شدید معابر شهری، مسدود شدن برخی راههای مواصلاتی، تخلیه برخی روستاها ، تخلیه بافت تاریخی شهر یزد و بروز خسارت به تاسیسات زیربنایی این استان شد.

 

بیمارستان شهید صدوقی یزد بزرگترین مرکز آموزشی درمانی جنوب شرق کشور با زیر بنای ۴۳۰۰۰ متر مربع در زمینی به وسعت ۵۰ هکتار بنا گردیده‌ است.

 

این بیمارستان با بهره‌گیری از استانداردهای ساخت و ساز بیمارستانی و نیز تلفیقی از ذوق و هنر معماری ایرانی متناسب با شرایط اقلیمی و آب و هوای کویری یزد در پنج طبقه احداث گردیده‌ است و روزانه به‌طور متوسط تعداد ۴۴۰ بیمار در حال بستری دارد.

 

هم‌اکنون تعداد ۱۲۰ عضو هیئت علمی دانشگاه متبوع در این بیمارستان مشغول ارائه خمات درمانی هستند که از این تعاد ۶۰ نفر از اعضای هیئت علمی تمام وقت می‌باشند.

 

این بیمارستان دارای ۲۹ بخش است که ۲۰ بخش بستری و ۹ بخش پاراکلینیک می‌باشد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *