امروز پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
مدیر کل مدیریت بحران استانداری تهران تاکید کرد؛

آماده باش دستگاههای اجرایی استان تهران جهت مقابله باسیلاب احتمالی

تهران- ابتکارآنلاین: مدیر کل مدیریت بحران استانداری تهران با اشاره به صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی بر لزوم آماده باش دستگاههای اجرایی استان جهت مقابله باسیلاب احتمالی تاکید کرد.
کد خبر: 1190
زمان انتشار: ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۵ بعد از ظهر -
10 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حامد یزدی مهر بعد از ظهر سه شنبه از صدور هشدار هواشناسی سطح نارنجی در استان تهران خبر داد و اظهار داشت: با توجه به رشد قابل ملاحظه ابرهای همرفتی و فعالیت سامانه بارشی برای چهارشنبه ۱۲ مرداد ماه تا پنج شنبه ۱۳ مرداد ماه این هشدار صادر شده است.

 

وی با بیان اینکه رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید در نواحی مستعد و احتمال بارش تگرگ در مناطق شمالی به ویژه ارتفاعات استان تهران پیش‌بینی شده است گفت: جاری شدن رواناب، آب گرفتگی بعضی معابر و سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی و مسیل‌ها از اثرات این مخاطره محسوب می‌شود.

 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران از احتمال خسارت در اثر وزش باد شدید لحظه‌ای، رخداد مه و کاهش شعاع دید در ارتفاعات و گردنه‌های کوهستانی خبر داد و عنوان داشت: بر اثر این مخاطرات احتمال اختلال در آمد و شد به ویژه در جاده‌های کوهستانی وجود دارد لذا به همه مردم توصیه می‌شود از صعود به ارتفاعات و کوهنوردی و همچنین پرواز با هواپیماهای سبک و بالگرد اجتناب کنند.

 

یزدی به شکستن درختان فرسوده و آسیب به صنایع و بخش‌های مختلف کشاورزی بر اثر وزش باد شدید در نواحی جنوبی و غرب استان تهران اشاره کرد و افزود: به مردم توصیه می‌کنیم از پارک خودرو در کنار درختان فرسوده خودداری کنند همچنین نسبت به مستحکم سازی سازه‌های موقت مانند پوشش گلخانه‌ها و تابلوهای تبلیغاتی توجه لازم را داشته باشند.

 

مدیرکل مدیریت استانداری تهران ضمن اعلام آماده باش به همه دستگاه‌های اجرایی نیروهای امدادی راهداری شهرداری‌ها گفت: از همه دستگاه‌ها می‌خواهیم جهت مقابله با بحران آمادگی لازم را داشته باشند.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید